ГОЛ СЛЕД ГОЛ В БИСТРИЦА! Етър нокаутира Витоша! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Виолетовите" нанесоха решителния си удар в рамките на пет минути

Етър спечели с 6:2 гостуването си на Витоша от 23-ия кръга на efbet Лига. Александър Дюлгеров, Яни Пехливанов, Боджадж, Иван Стоянов и Тонислав Йорданов се разписаха за "виолетовите". Веско Минев пък си заби автогол. Головете за тима от Бистрица отбелязаха Кочилов и Илия Димитров.

“Болярите” нямаха победа от началото на ноември, когато се наложиха с 1:0 над Черно море. Със спечелените днес три точи обаче те изместиха  Царско село от десетото място в таблицата. Тимът на Витоша е в серия от 5 загуби и е последен.

"Виолетовите" убиха интригата с три попадения в рамките само на пет минути. Резултатът бе открит от гостите в 10-ата. Красимир Станоев центрира отляво, последва разбъркване, при което Яни Пехливанов намери Александър Дюлгеров, който разстреля Християн Василиев - 0:1.

Само 120 секунди по-късно Етър вече водеше с 2:0. Антон Огнянов влезе в наказателното поле и подаде към Милчо Ангелов, който стреля във вратата, а там Веселин Минев пробва да изчисти от голлинията, но вкара топката във вратата.

В 15-ата минута гостите вече имаха преднина от три гола. Милчо Ангелов влезе в наказателното поле и подаде към Пехливанов, чийто удар се оказа непосилен за Василев.

В 31-та минута домакините върнаха едно попадение.  Антон Огнянов фаулира съперник в наказателното поле и съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Кочилов, който не сбърка  - 1:3.

Десет след това авансът на гостите отново стана три гола. Боджадж беше изпуснат от Евгени Зюмбулев и нападателят прати топката  в мрежата на Витоща

В 59-ата минути момчетата на Асен Букарев стигнаха до второ попадение. След изстрел отдалеч на Атанас Кабов вратарят на гостите Христо Иванов не се намеси добре и изпусна топката. Илия Димитров беше на правилното място, за да направи добавката.

В 65-та минута головете във вратата на Християн Василев се увеличиха с още един. След чудеса комбинация през центъра на терена Милчо Ангелов намери Иван Стоянов, който  не остави шансове на Василев.

Головете обаче не бяха приключили тук. В 76-та минута авансът на Етър стана от 4 попадения. След центриране на Красимир Станоев от свободен удар резервата Тонислав Йорданов успя да гърдира в наказателното поле и да прати топката за 6-ти път за гърба на безпомощния Християн Василев.

ВИТОША (БИСТРИЦА) - ЕТЪР 2:6
0:1 Дюлгеров (10)
0:2 В. Минев (12-авт.)
0:3 Пехливанов (15)
1:3 Кочилов (31-д.)
1:4 Боджадж (41)
2:4 Димитров (58)
2:5 Ив. Стоянов (65)