Манчестър Юнайтед прегази Дарби Каунти (ВИДЕО+СНИМКИ)

За "овните" игра бившият играч на "червените дяволи" Уейн Рууни

Манчестър Юнайтед победи Дарби Каунти с 3:0 в двубой от 1/8-финалите в турнира за ФА Къп.

За "овните" игра бившият играч на "червените дяволи" Уейн Рууни.

Още в 10-ата минута на двубоя домакините опитаха да накажат защитата и вратарят на "червените дяволи", но топката не намери целта след удар на Сибли.

Осем минути по-късно Рууни стреля от свободен удар, но Ромеро спаси и прати топката в корнер.

В 27-ата минута Мата стреля от средно разстояние, но вратарят на "овните" се справи със ситуацията.

"Червените дяволи" откриха резултата в 33-ата минута на срещата, след като Люк Шоу стреля силно, топката се отклони от Джеси Лингард и спря в мрежата. В 41-ата минута зимното попълнение Одион Игало удвои преднината на гостите в този мач с удар отблизо.

През втората част отново Игало се превърна в реализатор за Юнайтед и в 70-ата минута се разписа за втори път, реализирайки третото си попадение за "червените дяволи".

Домакините имаха една интересна възможност в 51-ата минута, когато Уокър стреля отблизо с глава, но топката не влезе в мрежата.

До края на двубоя имаше няколко опасни ситуации и пред двете врати, ала резултатът остана непроменен и Юнайтед спечели с класика - 3:0.

В 90-ата минута от пряк свободен удар Рууни пробва рефлекса на Ромеро, но той се справи великолепно с удара.

Така "червените дяволи" се класираха за 1/4-финалите на турнира за ФА Къп, в които ще гостуват на Норич.