ВПЕЧАТЛЯВАЩО: След Ливърпул, Челси удари и Евертън (ВИДЕО)

Лондончани разбиха „карамелите“ с 4:0 и се утвърдиха на четвъртото място във Висшата лига

Челси записа категорична домакинска победа с 4:0 над Евертън в мач от 29-ия кръг на английската Висша лига и се утвърди на четвъртото място в класирането с 48 точки.

След като във вторник лондончани отстраниха от турнира за ФА Къп лидера в таблицата Ливърпул, сега те не оставиха никакви шансове на „карамелите“ и ги разбиха с по две бързи попадения преди и след почивката.

Мейсън Маунт откри резултата в 14-ата минута, а седем по-късно Педро удвои след асистенция на Рос Баркли. Бившият играч на "карамелите" подаде и на Вилиан за третото попадение, паднало в 51-ата минута, докато в 54-ата Оливие Жиру оформи крайното 4:0.

Гостите можеха да загубят и с повече попадения, като бяха спасени от своя вратар Джордан Пикфорд направи спасявания, който остана безпомощен при първото попадение.

Мейсън Маунт направи двойно подаване с Педро, завъртя се в наказателното поле и стеля точно по земя - 1:0.

В 21-ата минута самият Педро направи 2:0, след като се откъсна зад защитата благодарение на хубав извеждащ пас от Баркли.

Класическото 3:0 бе оформено от Вилиан в 51-ата минута с точен изстрел от границата на наказателното поле.

Само три по-късно Оливие Жиру вкара за 4:0, засичайки с глава центриране именно на Вилиан направи двойно подаване при изпълнение на ъглов удар, а след това центрира на далечната греда където френският нападател изпревари Гилфи Сигурдсон и реализира отблизо.

Така Челси остава четвърти с актив от 48 точки, докато Евертън е 12-и с 37 в своя актив.