ОБЗОР: ЦСКА обърна Черно море, Нефтохимик взе дербито с Монтана

Вижте всички резултати от кръга във волейболната Суперлига

ЦСКА обърна с 3:2 (24:26, 25:13, 23:25, 25:19, 15:12) Черно море (Варна) в мач от 20-ия кръг на волейболната Суперлига, който се игра в столичната зала „Васил Симов“.

Така „червените“ се върнаха сред първите осем във временното класиране, които ще участват в плейофите. "Армейците" се поздравиха с осма победа в шампионата и с 12 загуби и 26 точки изместиха от осмата позиция състава на Дунав. Тимът от Русе остана на девето място със същия актив, но с 25 точки. Черно море запазва десетата си позиция 6 победи и 14 загуби.

Реализатор №1 за успеха на ЦСКА стана Мартин Павлов с 20 точки (4 аса, 2 блока). Христо Цветанов и Димитър Димитров добавиха по 16 точки за победата. За Черно море с най-много точки завърши Явор Генов с 23 точки (4 аса, 4 блокади).

Нефтохимик победи Монтана с 3:1 (22:25, 25:17, 31:29, 25:21). По този начин волейболистите на Николай Желязков взеха реванш за загубата в северозападния град през първата част от сезона. Бургазлии са първи с 18 победи и 53 точки. Монтана се намира на четвърто място в класирането с 14 успеха и 42 т.

Мирослав Градинаров (1 ас) и Николай Николов (1 ас, 5 блокади) записаха по 12 точки за Нефтохимик. Най-резултатен в мача беше Николай Сарнечки от Монтана със 17 точки (1 ас, 1 блокада).

Пирин (Разлог) се наложи с 3:1 (25:22, 25:21, 20:25, 25:20) над Левски София. Тимът от югозападния град е във временното класиране с 31 точки (10 победи, 10 загуби), "сините" са седми с 24 точки (9 успеха, 11 поражения).

Най-резултатен бе капитанът Благовест Катранджиев с 16 точки (3 блокади), 13 точки реализира Георги Елчинов (2 аса, 1 блокада). Георги Чалъков и Костадин Гаджанов се разписаха съответно с 11 (1 ас, 1 блокада) и 10 точки (1 ас, 4 блокади). За Левски над всички бе Гордан Люцканов с 19 точки (2 аса), 18 добави Смилен Мляков (1 блокада). Милослав Димов приключи с 9 точки (4 блокади).