Кой вариант за довършване на efbet Лигата подкрепяте?

12 март 2020 08:39
Спортал

Тухел: Тази победа е за феновете

Треньорът на Пари Сен Жермен Томас Тухел посвети на феновете победата с 2:0 над Борусия (Дортмунд), която класира парижани на 1/4-финалите на Шампионската лига. ПСЖ отпадаше неизменно в 1/8-финалите в последните три издания на турнира, като това се случваше по особено болезнен начин. Този път обаче всичко мина перфектно с изключение на празните трибуни на "Парк де Пренс", затворен за зрители като превантивна мярка срещу разпространението на коронавируса.

"Феновете бяха прекрасни. Заредиха ни с енергия преди мача. Пяхме заедно с тях в автобуса на идване към стадиона. Тази победа е за тях. Играхме като отбор, на който може да се разчита. За мен беше истинска наслада да съм треньор на отбора, който бяхме днес. Винаги се стремим към това да контролираме мача и днес ни се получи напълно през първото полувреме. Беше ясно, че трябва да се потрудим за успеха. Намалихме разстоянието между линиите, всички работеха заедно. В последните си близо 30 мача допуснахме само една загуба - тази в Дортмунд и то с един гол разлика. В същото време за нас се говори сякаш се борим за четвъртото място и сме отпаднали от евротурнирите. Най-лесно е да се критикува", коментира Тухел.