ИЗНЕНАДА: Торпедо удари лидера в Беларус и превзе върха

Рекордната серия на Енергетик-БГУ приключи със загуба в Жодино

Историческата серия на Енергетик-БГУ от три победи на старта в Беларус приключи в четвъртия кръг, тъй като отборът загуби с 0:2 визитата си на Торпедо в Жодино.

„Студентите“ бяха надиграни от своите домакини, които вкараха два гола за десетина минути след паузата и така решиха всичко в срещата.

Тя бе изгледана на живо от доста малко зрители заради пандемията от коронавирус, която прекрати всички останали футболни първенства на територията на Европа.

Това на Беларус обаче стартира по план и в четвъртия кръг се стигна до една от изненадите, тъй като Торпедо победи своите гости и не им позволи да се откъснат на върха.

Капитанът на домакините Андрей Качатурян откри резултата в 55-ата минута с първия си гол от 2018 година насам, паднал след страхотна атака и удар от движение на опитния халф.

В 66-ата минута пък бразилецът Габриел Рамос реализира красиво попадение и сложи точка на спора със своя втори гол в третия си мач след пристигането си от Грузия преди по-малко от месец.

До края гостите се опитаха да променят нещата, но не успяха и така прекъснаха не само серията си от три успеха на старта, но и клубния рекорд от 9 поредни мача с реализирано попадение.

Те остават с 9 точки, колкото вече има и Торпедо, като отборът от Жодино превзе върха, макар да е с по-лоша голова разлика, защото спечели прекия двубой със "студентите".