Баскетболът в Израел се завръща на 20 юни

Това реши Бордът на директорите на местната лига

Израелското баскетболно първенство се завръща отново на 20 юни. Това реши Бордът на директорите на лигата. Обявена е и подробна програма, по която постепенно ще се възобнови сезона, а след това ще завърши с традиционния формат Финална четворка.

Организационният период на първенството ще започне на 17 май, когато всички играчи ще влязат в двуседмичен карантинен период. След като карантината приключи на 31 май, баскетболистите ще подновят тренировки и първите официални двубои ще започнат на 20 юни с кръг №22 от шампионата.

Следват три четвъртфинални серии, а Финалната четворка е насрочена за последната седмица на юли. Това може да създаде протировечив график с Евролигата, която отбеляза дните от 4-и до 26-и юли като период, в който последната фаза на турнира трябва да се изиграе.

Макаби (Тел Авив) е лидер в класирането на Израел с баланс 19-2, следван от Апоел (Йерусалим) със 17-4.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)