Кой ще спечели баража за Лига Европа?

16 май 2020 18:56

Херта отнесе Хофе след почивката в дебюта на Лабадия (ВИДЕО)

Херта (Берлин) спечели с класическото 3:0 гостуването си на Хофенхайм от 26-ия кръг на подновения сезон в Бундеслигата.

Всички попадения дойдоха през втората част на срещата, а първото от тях бе автогол на домакините.

Така Бруно Лабадия дебютира начело на столичани с успех, който е първи за тях над опонента от ноември 2015 година насам.

Мачът започна в бавно темпо, което бе донякъде очаквано с оглед на двумесечната пауза в Бундеслигата заради пандемията от коронавирус.

Първото полувреме не бе особено атрактивно, но за сметка на това второто предложи три гола.

Още в началото му резервата на домакините Максимилиан Байер пропусна да се разпише от отлична позиция, а веднага след това Ибишевич отговори с опасен удар, който обаче беше избит от Бауман.

Впоследствие настъпиха силни минути за Херта, в които тимът поведе с два гола разлика.

В 58-ата Акпогума имаше нещастието да си отбележи автогол, след като отклони топката при удар на Петер Пекарик.

В 60-ата Ибишевич наказа с глава бившия си отбор след центриране на Максимилиан Мителщат. В 64-ата Бауман с крак изби нов удар на босненеца.

В 71-ата Руне Ярстайн отрази опасен удар на Флориан Грилич, а добавката на резервата Денис Гайгер се оказа неточна.

В 74-ата Куня финтира Акпогума до тъчлинията, след което нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл покачи на 3:0 в полза на Херта.

С това впечатляващо попадение 20-годишният бразилец вкара гол в трети пореден мач от Бундеслигата. Малко след това стражът на гостите Ярстайн спаси с помощта на слабините си шут на Кристоф Баумгартнер.

В добавеното време гредата попречи на влезлия като смяна Арне Майер да вкара четвърти гол за победителите и така двубоят завърши 3:0 в тяхна полза.

С трите точки от днес Херта събра 31 и се изкачи до 11-ата позиция в класирането, докато Хофенхайм е 9-и с 35 в своя актив.