ОБЗОР: Тимът на Илия Груев прекъсна черна серия (РЕПОРТАЖИ)

Резултати от днешните мачове в Германия вижте тук

Вердер сложи край на серията от седем мача без победа в Германия. Тимът, в чийто треньорски щаб е Илия Груев, спечели с 1:0 гостуването си на Фрайбург от 27-ия кръг на Първа Бундеслига. Попадението реализира Леонардо Бетанкур в 19-ата минута. Въпреки това Вердер продължава да е в дъното на таблицата. Тимът има 21 точки, с шест по-малко от Майнц 05, който заема 15-а позиция, последната над чертата.

Голяма драма се разигра в заглючителните минути на мача. Първо Филип Барграфеде от Вердер бе изгонен, след като извърши нарушение на границата на наказателното поле, за да спре откъсващия се  Лукас Хьолер.

При последвалото изпълнение на прекия свободен удар играч на домакините уцели гредата, а при добавката Мануел Гулде прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено само минута след това, тъй като Нилс Петерсен е бил в засада установи рефера след намесата.

Падерборн и Хофенхайм завършиха 0:0 на празния "Бентелер Арена".

И двата гола в мача паднаха още в първите 10 минути на срещата. Първо Павел Кадержабек поднесе топката на Роберт Сков, който я прати в мрежата на Падерборн. В 9-ата обаче техният съотборник Ермин Бичакчич допусна груба грешка, подарявайки топката на Денис Сърбени, който веднага се разписа с удар от дъгата на наказателното поле.

Така и двата тима остават без победа в последните си седем срещи. Хофенхайм е девети в класирането с 36 точки, а с 18 Падерборн е последен.

Аталанта изгуби стълб в защитата си за реванша с Ливърпул

Джорджо Скалвини е аут за мача на "Джевис"

Мойс: Дано Леверкузен са прекарили с бирите

Треньорът на Уест Хем с шеговит коментар преди утрешния сблъсък в Лига Европа

Неманя Матич: Аморим е човекът за Ливърпул

Сръбският халф игра рамо до рамо с португалеца в Бенфика

Лига 1 мести ПСЖ - Ница, заради Шампионската лига

Парижани трябва да играят мача си от първенството между двете срещи с Борусия Дортмунд