ДОРТМУНД ЛИКУВА: Борусия загря за Байерн с шести пореден успех в Германия (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Жълто-черните“ отново сгазиха „вълците“ и дишат във врата на баварците преди дербито

Борусия Дортмунд се доближи само на точка до лидера Байерн Мюнхен преди мача на шампионите с Айнтрахт по-късно днес и голямото дерби в Бундеслигата този вторник.

„Жълто-черните“ записаха шестата си поредна победа за първенство, след като спечелиха с 2:0 визитата си на Волфсбург от XXVII кръг.

Домакините пък не съумяха да вкарат гол на Борусия в шести последователен опит и завършиха срещата с човек по-малко, защото резервата им Феликс Клаус остана на терена по-малко от 20 минути и получи червен картон в 82-ата.

Иначе мачът днес, както и всички останали футболни срещи в Германия, започна с минута мълчание в памет на починалите от коронавирус по света, а точни за гостите бяха Рафаел Герейро и Ашраф Хакими.

"Жълто-черните" овладяха инициативата скоро след началния съдийски сигнал и като цяло доминираха на терена, макар двубоят да не започна на високи обороти.

Първият удар по посока на една от двете врати бе отправен от тях, в 16-ата минута, когато Торган Азар стреля, но неточно.

В 32-ата пък гостите поведоха, след като Юлиян Бранд демонстрира страхотна техника до тъчлинията.

После топката стигна до Торган Азар, той направи двойно с Хакими и достави 12-ата си асистенция през сезона, след като центрира остро в наказателното поле.

Там Ерик Холанд се размина, но връхлитащият Рафаел Герейро засече в мрежата и отбеляза третия си гол в двата мача след подновяването на Бундеслигата.

Малко преди почивката Бранд отново показа завиден поглед върху играта и изведе Хакими на фланга, който намери чудесно Азар, ала неговият изстрел от границата на наказателното поле не намери целта.

Така Борусия се оттегли на почивка с гол аванс, но скоро след нея можеше да го загуби.

В 48-ата минута Ренато Щефен бе изведен сам срещу вратаря и го преодоля, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.

Малко след изтичането на първия игрови час отново Щефен отправи изстрел, този път от воле, ала Бюрки боксира уверено.

В 65-ата минута на терена се появи звездата на гостите Джейдън Санчо, който не след дълго показа класата си и блесна с асистенция.

Желаният от редица европейски грандове английски национал проби отлично в 78-ата минута и елегантно подаде към Хакими, а той с диагонален удар не остави шансове на вратаря и оформи крайното 2:0.

Само четири минути по-късно нервите на Феликс Клаус не издържаха и той влезе грубо в краката на Аканджи.

Първоначално ситуацията се размина без официално предупреждение, но след разглеждането й с ВАР арбитърът показа директен червен картон на резервата.

До края на срещата повече попадения не паднаха и Дортмунд спечели, като успя и да спести сили за съдбовния сблъсък с лидера Байерн след три дни.

Преди него Борусия има 57 точки, докато Волфсбург остана с 39 в своя актив.

Волфсбург - Борусия Дортмунд 0:2
0:1 Герейро 32