Агонията на Шалке продължава, падна и от Аугсбург (ВИДЕО)

Гостите сложиха край на тежка серия от шест мача без победа

Аугсбург постигна изключително важна победа. Тимът на Хайко Херлих спечели с 3:0 гостуването си на Шалке от 27-ия кръг на Бундеслигата  прекъсна серията си от четири поредни загуби.

Успехът изкачи Аугсбурт на 12-о място в класирането на седем точки от заната на изпадащите. В същото време Шалке продължава да затъва. Тимът от Гелзенкирхен е без победа вече девет шампионатни мача и остава на осма позиция.

Мачът започна отлично за гостите. В 6-ата минута Аугсбург получи фаул близо до наказателното поле на Шалке. Офанзивният халф Едуард Льовен застана зад топката и с красив фалцов удар реализира във вратата на Шуберт.

До края на полувремето домакините имаха инициативата, но единствената им сериозна възможност за гол дойде в 28-ата минута, когато Раби Матондо стреля отблизо, но Андреас Луте успя да избие топката с крак.

В заключителните минути на първото полувреме Йедвай се намеси решително след грешка на вратаря Луте и запази аванса за своя тим.

В началото на втората част първата голова възможност се откри пред Аугсбург. Нийдерлехнер се оказа непокрит в наказателното поле на домакините, но стреля слабо в ръцете на Шуберт.

В 55-ата минута треньорът на Шалке бе принуден да замени контузения Суат Сердар. В игра се появи Ахмед Котоджу.

По-добрата игра на баварците доведе до още едно тяхно попадение в 76-ата минута, когато резервата Саренрен-Базее прати топката в противниковата мрежа след лошо изчистване на Салиф Сане. В добавеното време друга резерва - Кордова, отне топката от Левент Мерждан, преодоля вратаря и оформи крайното 3:0.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ШАЛКЕ: Шуберт, Маккийни, Настасич, Сердар, Грегорич, Мадонто, Калигури, Кени, Ощипка, Сане, Шопф;

АУГСБУРГ: Луте, Фрамбергер, Удукай, Йедвай, Макс, Груезо, Кедира, Варгас, Льовен, Ричтър, Нидерлехнер;

Треньорът на Милан: Рома показа повече качества

Вижте какво каза Стефано Пиоли

Треньорът на Рома: Победихме Милан с динамика, интелект и тактика

Вижте какво каза Даниеле Де Роси

ОБЗОР: Отново Леверкузен срещу Рома в полуфиналите на ЛЕ (ВИДЕО)

„Аспирините“ с нов рекорд - 44 мача без загуба след 1:1 в Лондон

Аталанта изхвърли Ливърпул и пренаписа историята си (ВИДЕО)

Салах вкара от дузпа единствения гол в Бергамо

Шчесни и Милик на линия за Каляри

Мойс Кийн аут за мача от Серия А

Фиорентина с една крачка по-близо до Атина (ВИДЕО)

120 минутна драма на "Артемио Франки"

Астън Вила на полуфинал след драма с дузпи (ВИДЕО)