Кьолн показа характер и измъкна точка от Фортуна в добавеното време

"Козлите" изоставаха с два гола, но стигнаха до частичен обрат за три минути

Кьолн навакса изоставане от два гола и направи 2:2 с Фортуна Дюселдорф в последния двубой от 27-ия кръг в Бундеслигата. Резултатът в дербито на Северен Рейн бе открит в 41-ата от Караман. След почивката Марк Ут изпусна дузпа, а Ерик Томи удвои аванса на гостите в 61-ата. В 88-ата Модест отбеляза за 1:2, а Кордоба шокира гостите с гол в продължението, носейки точка на „козлите“. Така Кьолн вече има в актива си 34 точки, а Фосртуна е с 24, но все още в опасната зона.

Първите 45 минути на двубоя не се отличиха с особена динамика, като положенията почти изцяло липсваха пред двете врати.

При първата си по-сериозна възможност гостите стигнаха до попадение. В 41-ата минута Катербах сгреши при свое подаване, което доведе до бърза атака – Скржибски подаде на Караман в наказателното поле, той отправи удар към вратата, а след рикошет в бранител топката влетя в мрежата за 0:1.

Един от ключовите моменти в мача бе в 57-ата минута. При атака на „козлите“ Марк Ут нацели гредата, след което бе фаулиран, а реферът отсъди дузпа. Самият Ут застана зад топката в 58-ата, но би слабо и вратарят Кастенмейер успя да избие, запазвайки преднината на Фортуна.

Три минути по-късно Ерик Томи реализира красив гол след многоходова комбинация на гостите и доближи своя тим до така желаните три точки.

Всичко се развиваше отлично за гостите, които обаче свалиха гарда в последните минути и бяха наказани за своето отпускане. В 88-ата минута резервата Антони Модест намали изоставането на „козлите“, а в първата минута от добавеното време Кордоба донесе точката за домакините.