ОБЗОР: Волфсбург разпиля Байер (Леверкузен) и ги извади от зона Шампионска лига (РЕПОРТАЖИ)

"Аспирините" отнесоха четири гола насред "Бай Арена"

Огромна изненада предложи вечерния сблъсък между Байер (Лверкузен) и Ваолфсбург. "Вълците", които се намират на последното място, даващо право на евроучастие догодина разпиляха с 4:1 като гост борещият се за влизане в Шампионската лига Байер (Леверкузен).

В 12-ата минута Вегхорст беше много близо да насочи кълбото в мрежата, когато Едмонд Тапсоба се намеси и изчисти. Нова 100-процентова възможност имаше за "вълците" само четири минути по-късно. Тогава вратарят Лукас Храдецки отби с тяло шута на Жоао Виктор.

Волфсбург продължи да бъде по-силният тим и заслужено поведе в резултата в 43-та минута, когато Максимилиан Арнолд центрира от фал и централният бранител Погранчич засече с глава в мрежата.

Гостите пропуснаха да дръпнат с 2:0 в 47-ата, когато Брекало нямаше късмет. В 50-ата Диаби се беше устремил към вратата на Коен Кастеелс, но в последния момент Мбабу изби топката. За пореден път тази вечер Храдецки "извади" Леверкузен, след като в 64-ата спаси удар от упор на Щефен.

Секунди по-късно обаче второто попадение в мрежата на Байер вече беше факт. Арнолд стреля от фал и след рикошет Храдецки нямаше какво да направи - 2:0 за Волфсбург. Мачът беше решен в 68-ата, когато Щефен най-накрая прониза вратата на домакините, като в случая реализира с глава след центриране на Жоао Виктор.

Понграчич добави още едно попадение в 75-ата, като беше близнак на първото му.

По същото време Айнтрахт и Фрайбург изиграха не по-малко интересен мач и завършиха наравно 3:3. След равностойни първи минути, в 28-та гостите от Фрайбург поведоха, като точен беше Винченцо Грифо.

Само седем минути по-късно обаче Андре Силва върна равенството на таблото. Това беше и резултатът на почивката. Второто полувреме започна много по-активно за домакините, но в рамките на две минути гостите удариха много сериозно по амбициите им за точки. Първо в 67-та Нийлс Петерсен изведе черно-белите напред, а в 69-та Лукас Холер оформи за 1:3.

Драмата обаче предстоеше, след като в 79-та минута Даичи Камада намали изоставането на фрнакфуртци, а осем минути преди края Тимъти Чандлър спаси точката за Айнтрахт.