ОБЗОР: Фортуна (Д) се върна към победите с успех над Шалке (РЕПОРТАЖИ)

Миньорите пък записаха трета поредна загуба и задълбочиха кризата си

Фортуна (Дюселдорф) победи с 2:1 Шалке 04 в мача им от 28-ия кръг на Бундеслигата. Това беше първа победа за борещия се за оцеляването си в елита клуб от над три месеца. Последният им успех датираше на 22-ри февруари.

Шалке пък записа трети пореден мач без да вземе нито една точка и изглежда, че кризата в тима се задълбочава, въпреки че се намира в златната среда на таблицата на девето място.

Даниел Калиджури можеше в началото на мача да изведе отбора си напред в резултата с мощен шут, но Кастенмайер спаси.

Същото се случи на другата врата, където Ерик Томи стреля добре, но Маркус Шуберт не допусна грешка. Шалке стигна до 100-процентов шанс в първите секунди на второто полувреме, но Джонджо Кени не уцели вратата.

В 53-ата минута обаче съотборникът му Уестън Маккени не сгреши. Aмериканският халф се разписа с глава след центриране, давайки аванс на гостуващия състав.

Десет минути по-късно домакините изравниха чрез Хенингс. Попадението обаче беше оспорвано от футболистите на Шалке, защото при борба с Матия Настасич за топката нападателят видимо си помогна с ръка, но съдиите прецениха, че това не е нарушение.

След още само пет минути Фортуна излезе напред - 2:1, като Кенан Караман вкара с глава след заучено изпълнение на корнер.