ОБЗОР: Волфсбург с неочаквана загуба у дома, Вердер запази шансове за оцеляване

Вижте всички резултати от играните двубои днес в Бундеслигата

Изиграха се четири от петте мача от днешната програма от 29-ия кръг в Бундеслигата.

Волфсбург допусна неочаквана загуба у дома с 1:2 от гостуващия Айнтрахт. „Вълците“ бяха догонващи в резултата още в 27-ата минута, когато Андре Силва се разписа от дузпа, но съумяха да изравнят чрез Мбабу в 58-ата.

Пет минути преди края на редовното време Камада донесе трите точки за Айнтрахт, който вече има в актива си 32 и се отдалечи от зоната на изпадащите. Волфсбург пък остава с 42 и ще трябва да положи доста усилия до края на шампионата, за да завърши в Топ 6.

В друг мач игран в 16:30 Херта се наложи с 2:0 над Кьолн. Столичани откриха чрез Дилросун в 23-ата, а влезлият през втората част Пьонтек оформи крайни резултат в добавеното време.

Хофенхайм спечели с 1:0 визитата си на Майнц 05 и се изравни по точки с Волфсбург. Единственият гол в двубоя отбеляза Бебу в 43-ата, а иначе през първата част Зубер пропусна дузпа. Майнц остава на 15-о място, на точка пред Фортуна.

При същия резултат завърши и двубоят Шалке 04 – Вердер. „Бременските музиканти“ си тръгнаха с трите точки от „Фелтинс Арена“ след минимален успех. В 32-ата Рашица асистира на Битенкурт, който вкара единствения гол в срещата. Вердер събра 25 точки и запази реални шансове да се пребори за 16-ото място и евентуални баражи за оставане в елита. Шалке пък пропусна да се доближи до Топ 6 и остава на 5 точки от зона Лига Европа.

От 19:30 часа Байерн Мюнхен е домакин на Фортуна.