Павел Дочев влезе в историята на Трета Бундеслига

Тимът му Виктория Кьолн загуби с 2:4 от Айнтрахт Брауншвайг

Павел Дочев влезе в историята на футбола в Германия. Той стана треньорът с най-много срещи в Трета Бундеслига. Българският специалист записа своя мач номер 238 в третото ниво на футбола в Германия.

Той ги натрупа начело на Падерборн, Зандхаузен, Мюнстер, Ерцгебирге Ауе, Ханза Рощок и Виктория Кьолн. Павел Дочев изпревари на върха Петер Фолман. Фолман е с 237 мача, като треньор на Ханза Рощок, Веен Висбаден и Аален.

Иначе Трета Бундеслига се поднови след пауза от над 90 дни. Тимът на Дочев – Виктория Кьолн обаче загуби с 2:4 от Айнтрахт Брауншвайг. Виктория поведе и изглеждаше така, сякаш ще донесе победа номер 100 на треньора в третия ешелон. Животът обаче не е сценарий на филм с хепиенд и той ще трябва да почака още малко.

„Загубихме, но не играхме зле. Мисля, че първото полувреме бяхме по-смели. След почивката бяхме леко уплашени. Но съперникът беше брутално ефективен“, заяви българинът.