В ПОСЛЕДНИЯ МАЧ ОТ КРЪГА: РБ Лайпциг разби Кьолн (ВИДЕО)

Тимът на Нагелсман остава в борбата за директна квота в Шампионската лига

РБ Лайпциг разби с 4:2 Кьолн като гост в последния мач от 29-ия кръг на германското първенство. Така тимът на Юлиян Нагелсман остава в играта за разпределението на квотите за Шампионската лига. РБ Лайнциг е трети, на две точки от втория Борусия Дортмунд и на девет от лидера Байерн. Кьолн е 11-и с 34 т.

Кьолн откри резултата с първата си по-добра атака. В 7-ата минута Елвис Реджбекай бе изведен на скорост и от малък ъгъл нацели гредата, топката обаче се върна в краката на Кордоба, който без забавяне я прати в мрежата за 1:0.

В 20-ата минута Патрик Шик се извиси и с глава отбеляза за 1:1.

Гостите направиха пълен обрат в 38-ата минута, когато Нкунку получи чудесен извеждащ пас между двама защитници и след като оснатана очи в очи с вратаря технично отбеляза за 1:2.

В началото на втората част РБ Лайпциг увеличи преднината си. Вратарят Петер Гулачи улови центрирана топка и без забавяне я прати в предни позиции към Тимо Вернер, който надбяга защитниците на съперника и хладнокръвно реализира - 1:3.

"Козлите" върнаха интригата в 55-ата минута със страхотен гол на Антони Модест.

Радостта на домакините обаче бе кратка и в 57-ата минута при едно центриране от корнер топката не бе избита добре и се озова в Олмо, който с изстрел от границата на пеналта бе точен за 2:4.

Любопитна ситуация имаше в 72-ата минута, когато съдията отсъди дузпа за Кьолн, но след това се намеси ВАР и промени решението си.