Айнтрахт разби Вердер за едно полувреме (ВИДЕО)

Андре Силва и Илсанкер бяха точни за гостите в Бремен

В двубой от 24-ия кръг на Бундеслигата Айнтрахт Франкфурт победи като гост Вердер Бремен с 3:0. Попаденията за победителите реализираха Андре Силва в 61-ата минута и на два пъти Илсанкер в 81-ата и 89-ата минута.

Айнтрахт създаде първата опасност пред вратата на "бременските музиканти" още в 11-ата минута като Силва стреля опасно, но Павленка спаси. Домакините отвърнаха с добър удар на Клаасен четири минути по-късно, но вратарят на гостите беше на ниво и спаси.

В 23-ата минута Трап трябваше отново да покаже класата си и отново спаси вратата си от попадение след удар на Зелке. До почивката домакините имаха и претенции за дузпа, но след разглеждане с ВАР такава не беше отсъдена.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

През втората част гостите вкараха топката в мрежата в 60-ата минута, но гол нямаше тъй като реализаторът беше в положение на засада. Все пак Айнтрахт откри резултата с гол на Андре Силва в 61-ата минута, той получи отличен пас отляво на Костич.

Гостите пропуснаха чудесна възможност в 72-ата минута чрез Гачинович, но той стреля малко встрани от вратата. Все пак вторият гол падна в 81-ата минута, когато Дост центрира, а Илсанкер направи 2:0 с глава. В края на двубоя отново той оформи крайния резултат, правейки класическото 3:0 отново с глава и пас от свободен удар на Джонатан де Гузман. Така след три поредни мача без загуба Вердер беше надигран и то категорично.

Така след този успех Айнтрахт заема 11-ото място с актив от 35 точки, а тимът от Бремен е на предпоследното място с 25.