ДЕВЕТАТА Е (ПОЧТИ) ФАКТ! Лудогорец дойде, видя и победи на Герена (ВИДЕО)

Фамозен гол на Каули реши мача

Лудогорец спечели с 1:0 гостуването си на Левски в първия ден от подновяването на българското първенство. След близо тримесечна принудителна пауза заради пандемията от COVID-19, дербито между двата гранда беше наблюдавано от близо 5000 зрители, което е 30 процента от капацитета на "Герена".

Фамозен гол на Каули Оливейра реши мача. Шампионите пък увеличиха на 12 точки аванса си пред Левски и трудно нещо ще ги спре по пътя им към девета поредна титла. "Сините" са трети и имат еднакъв актив с четвъртия ЦСКА - по 46 т. "Червените" обаче са с мач по-малко. Утре те гостуват на Витоша (Бистрица). Втори е Локомотив Пд, който събра 49 точки, след като по-рано днес надви Етър с 2:0.

Преди срещата футболистите на Левски опънаха транспарант: "Благодарим ви за подкрепата", адресиран към привържениците, които продължават да правят чудеса, за да спасят клуба.

Новият собственик на 26-кратните шампиони Наско Сираков наблюдава дербито от ложите в компанията на бившите собственици на клуба - Томас Лафчис, Тодор Батков и Спас Русев, а компания им прави и президентът на БФС Михаил Касабов.

Домакините започнаха силно мача и в шестата минута Паулиньо потърси Робърта в наказателното поле. Холандецът не успя да овладее топката и тя попадна в Станислав Иванов. Изстрелът на младия нападател обаче беше блокиран от Антон Недялков.

Гостите отговориха с шут на Анисе, който беше уловен без проблем от Милан Миятович в 10- ата минута. Пет след това Кешеру  отправи опасен удар, който отново не се оказа проблем за вратаря на "сините".

В 25-ата минута Мавис Чибота получи подаване на левия фланг, центрира в наказателното поле, където Холмар Ейолфсон си заби автогол. Той обаче беше отменен за много спорна засада на крилото на гостите.

Иван Горанов стреля след подаване на Каргас в 36-ата минута. Владислав Стоянов спаси. В ответната атака Вандерсон преодоля Славчев, но шутът му беше блокиран от Ейолфсон. Топката попадна в Абел Анисе, който продължи към Кешеру, но и той не успя да вкара. В 39-ата минута майсторско изпълнение на Спиерингс от границата на наказателното поле, но топката не попадна в очертанията на вратата

Точно 24 секунди след подновяването на играта Лудогорец поведе. Вандерсон намери Каули Оливейра, който с фамозен удар от дистанция матира Миятович за 1:0 за Лудогорец!

След това Левски се опита да натисне, но не можеше да създаде опасна ситуация. От своя страна Лудогорец се защитаваше добре и чакаше момент да нанесе втори удар. Това можеше да се случи в 71-ата минута, когато Станислав Иванов сбърка. Мавис Чибота открадна топката, напредна и стреля, но Миятович изби в корнер.

До края Левски имаше претенции за дузпа, които не бяха уважени, нов гол не падна и Лудогорец спечели с 1:0.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 1. Милан Миятович, 4. Иван Горанов, 5. Холмар Ейолфсон, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо, 8. Симеон Славчев, 17. Найджъл Робърта, 19. Йоанис Каргас, 40. Стайн Спиерингс, 70. Мартин Райнов, 99. Станислав Иванов

ЛУДОГОРЕЦ: 27. Владислав Стоянов, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 12. Анисе, 13. Мавис Чибота, 21. Драгош Григоре, 25. Стефан Баджи, 28. Клаудиу Кешеру, 88. Вандерсон, 95. Каули Соуса

79 - Вандерсон получи жълт картон

77 - Спиерингс поиска дузпа за игра с ръка на Георги Терзиев в наказателното поле на Лудогорец. Реферът Николай Йорданов обаче беше категоричен, че нарешуние няма. Бурнатареакция на холандеца предизвика гнева на Терзиев. Двамата си размениха остри реплики, но до нещо по сериозно не се стигна

74 - Опасен изстрел на Найджъл Робърта мина встрани от вратата на Лудогорец

71 - Жоржиньо влезе на мястото на Чибота

70 - Самостоятелен пробив на Чибота завърши с удар под гредата, който обаче беше спасен от Миятович

70 - Владислав Стоянов също получи картон

67 - Филипе Нашименто влезе на мястото на Симеон Славчев

66 - Антон Недялков е санкциониран с жълт картон за нарушение срещу Спиерингс

65 - Найджъл Робърта стреля извън наказателното поле, но встрани от вратата на Владислав Стоянов

59 - Жълт картон и за Паулиньо

53 - Симеон Славчев получи жълт картон за грубо влизане в краката на Чибота

46 - ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Каули Оливейра получи топката от Вандерсон и с майсторски удар вкара топката във вратата на Миятович!

46 - Якуб Швиерчок започва вместо Клаудиу Кешеру

46 - Начало на второто полувреме!

45+2 - Край на първото полувреме!

45+1 - Спиерингс стреля от фаул, но Владислав Стоянов се справи

44 - Далечен и много неточен удар на Антон Недялков

39 - Майсторско изпълнение на Спиерингс от границата на наказателното поле, но топката не попадна в очертанията на вратата

37 - Шут на Кешеру мина встрани от вратата

36 - Каргас получи топката пред дъгата на наказателното поле, но вместо да стреля подаде вляво за Иван Горанов, чийто изстрел беше отразен от Владислав Стоянов

34 - Жълт картон за Драгош Григоре

30 - Спиерингс центрира от корнер на близката греда, където Каргас стреля с глава, но неточно

25 -  Гол на Лудогорец беше отменен при много спорно положение за засада на Мавис Чибота. Той получи топката отляво на наказателното поле, а реферът Дениз Соколов вдигна флага. Междувременно прострелното центриране на Чибота беше засечено от защитник на домакините, който прати топката в мрежата зад Миятович

15 - Отлично решение на Вандерсон да потърси непокрития Кешеру в наказателното поле доведе до много опасен удар на румънския нападател. Миятович беше пласиран отлично и спаси

10 - Шут на Анисе от близо 30 метра беше уловен без проблем от Милан Миятович

6 - Чудесна атака на Левски! Паулиньо потърси Робърта в наказателното поле. Холандецът не успя да овладее топката и тя попадна в Станислав Иванов. Ударът на младия нападател обаче беше блокиран от Антон Недялков