Борусия Д спря серията на Херта (ВИДЕО)

Емре Джан донесе успеха на "жълто-черните", головата машина Холанд не игра

Борусия (Дортмунд) спечели с 1:0 домакинството си на Херта (Берлин) от 30-ия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение отбеляза Емре Джан (57). По този начин "жълто-черните" прекъснаха серията на столичани от шест мача без поражение, четири от които бяха след паузата в първенството.

Домакините бяха без голямата си звезда в атака Ерлинг Холанд, който не успя да се възстанови за двубоя. За сметка на това на терена беше Джейдън Санчо, който обаче направи два големи пропуска.

В 8-ата минута Ашраф Хакими отправи първия удар в мача, който обаче беше встрани от вратата. В 21-ата топката стигна до непокрития Торган Азар, чийто шут се оказа неточен. Малко след това Брант отправи мощен изстрел, който също излезе в аут. След половин час игра берлинчани извършиха принудителна смяна, като Александер Есвайн влезе на мястото на контузилия се Джавайро Дилросън.  До края на първата част "жълто-черните" продължиха да имат превес, но отличната игра в защита на противника не им позволи да стигнат до гол.

В 51-ата минута Борусия като по чудо не поведе след много добре проведена атака. Санчо не успя да нанесе точен удар. В 56-ата Есвайн отправи шут, който обаче мина покрай вратата. Минута по-късно домакините най-после стигнаха до гол, когато Джан се разписа, след като Брант му свали топката с глава на границата на наказателното поле. В 83-ата минута футболистите на Дортмунд претендираха за дузпа за игра с ръка на Дедрик Боята, но такава не беше отсъдена. В 90-ата Санчо направи страхотен пробив, но Руне Ярстайн спаси неговия удар.

Борусия Дортмунд събра 63 точки и остава на седем зад лидера Байерн Мюнхен. Предимството на рурци пред третия РБ Лайпциг обаче вече е четири точки.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)