Мъжете на Беласица победиха юношите с 5:0

„Доволен съм от старанието, но сме далеч от истината“, заяви след мача Саша Симонович

На стадион „Цар Самуил“, пред около 100 зрители, между които кметът на Общината Димитър Бръчков, се изигра контролният мач между представителния тим на Беласица и този на юношите.

Срещата бе ръководена от талантливия петрички арбитър Александър Вангелов по безупречен начин.

След пропуски на Венцислав Маламов и Живко Димитров новопривлеченият в петричкия тим Александър Александров откри резултата - 1:0.

Три минути по-късно добре представящият се на новия си пост Димитър Стоев, поставен зад централния нападател, покачи с глава на 2:0.

На два пъти Живко Димитров - Малкия Ромарио - не успя да простреля противниковия вратар Тодор Димитров, а в 36-та минута Димитър Стоев с глава оформи класиката - 3:0.

Второто полувреме премина при пълно превъзходство на мъжкия тим. Физически постепенно юношите отпадаха и това бе добре дошло за батковците. Треньорът им Саша Симонович правеше всевъзможни опити да промени нещата на терена, разменяше наличните футболисти по постове, пускаше нови в игра и всичко това бе, за да се налучка най-оптималният състав за сериозния контролен мач в събота срещу Монтана на стадиона в Требич.

По фланговете Живко Димитров отляво и влезлият Атанас Карачоров отдясно озорваха защитата на противниковия тим с острите си влизания и стрелба от движение. Четвъртият гол в мача отбеляза талантливият юноша, сега при мъжете, Благовест Танев в 56-та минута. Последното попадение в мача бе дело на Атанас Карачоров след самостоятелен пробив.

Веднага след срещата треньорът на мъжете Саша Симонович сподели:

„За първи път на терена в игрова обстановка взеха участие Крум Георгиев и Божидар Станчев като централна защитна двойка.  По-късно опитах Чопаков и Марин Георгиев. Направих вътрешни размествания, като на нови постове играха Марти Таушанов, Димитър Стоев, Живко Димитров и Венци Маламов. С две думи - доволен съм от старанието на момчетата, но сме далеч от истината и само загатваме за нещо по-добро, което на този етап не ме задоволява”.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили