РЕСТАРТ: Испанският футбол се завърна с радост за Севиля в дербито (ВИДЕО+СНИМКИ)

След тримесечна пауза подновиха „Ла Лига“ с виртуални фенове, само Барса и Реал остават пред севилци

След тримесечна пауза испанският футболен елит се завърна с виртуални фенове на иначе празните трибуни на стадион „Рамон Санчес Писхуан“.

Севиля победи Бетис с 2:0 в андалусийското дерби и така „Ла Лига“ стана второто от водещите европейски първенства, което бе подновено след пандемията.

Първата среща от 28-ия кръг даде старт на истински маратон, тъй като до 25-и юни включително всеки ден ще има мачове от Примера.

Този за начало пък трябваше да бъде спечелен далеч по-убедително от домакините, които определено надиграха своите градски съперници, но направиха куп пропуски.

Още в 10-ата минута те удариха греда след мощен изстрел на Лукас Окампос, а в 26-ата и Люк де Йонг пропусна.

Последва прекъсване за освежаване на футболистите, докато първият точен удар дойде точно преди почивката и бе спасен от вратаря на Бетис.

Севиля започна вихрено второто полувреме, но в 47-ата минута не можа да реализира, макар да разполагаше с шестима футболисти в съперниковото наказателно поле.

Малко след това домакините изпълниха корнер и арбитърът отсъди дузпа след единоборство във въздуха на Марк Бартра в наказателното поле.

Гостите протестираха, но ситуацията бе потвърдена след разглеждане с ВАР.

Лукас Окампос застана зад топката и вкара първия гол след рестарта в 56-ата минута.

Само шест по-късно аржентинецът отклони технично центриране от ъглов удар и Фернандо реализира отблизо второто попадение, за да оформи крайното 2:0.

Така Севиля направи дубъл срещу Бетис в градското дерби този сезон и запазва третото място в класирането с 50 точки, изоставайки само от грандовете Барселона (58) и Реал Мадрид (56).

Гостите останаха без победа далеч от дома през календарната година с 33 точки от 28 мача в „Ла Лига“.