ОБРАТ: Вратар провали Хетафе в Гранада (ВИДЕО+СНИМКИ)

Карлос Фернандес вкара и двата гола за крайното 2:1 след грешки на Сория

Гранада отпразнува с домакински обрат 2:1 над Хетафе завръщането на испанската „Ла Лига“.

Вторият мач от 28-ия кръг предложи много емоции и гостите могат да съжаляват, че не продължиха пътя си към място в Шампионската лига догодина.

Вратарят им Давид Сория се превърна в грешник с две грешки, които позволиха на домакините да обърнат мача и да вземат трите точки.

Иначе Хетафе поведе в 20-ата минута, когато Куку се справи добре и подаде на Тимор, а той откри резултата.

Гранада се опита да отговори, но се оттегли на почивка с гол пасив.

След нея обаче нещата на терена напълно се промениха и гостите на практика нямаха голова възможност. Гранада натисна, но трудно стигаше до чисти ситуации.

В крайна сметка обаче Карлос Фернандес се превърна в герой за своите с две попадения, съответно в 70-ата и в 79-ата минута, макар че и за двата гола трябва да бъде винен вратарят на Хетафе.

Той не реагира добре и в двата случая, което коства скъпо на отбора му и доведе до поражение.

След него Хетафе остана на петото място с 46 точки, докато Гранада вече има само с пет по-малко и зае осмата позиция.

В следващия кръг, след четири дни, Хетафе посреща Еспаньол, а Гранада гостува на Бетис.