Барселона разби Майорка и дръпна с пет точки пред Реал М (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мартин Брейтуейт вкара първия си гол за каталунците

Барселона спечели лесно първия си мач след подновяването на сезона в Испания. Каталунците победиха с 4:0 Майорка като гост и вече имат аванс от пет точки пред Реал (Мадрид) на върха в класирането. Столичани обаче са с мач по малко. Тази вечер столичани приемат Ейбар.

Мачът в Майорка започна вихрено за Барселона. Малко повече от минута след началото Артуро Видал откри резултата. Чилиецът засече с глава центриране на Жорди Алба и направи безпомощен вратаря Рейна. Това беше него седми гол в Ла Лига този сезон.

В седмата минута удар на новото попълнение Мартин Брейтуейт мина встрани от целта. Домакините постепенно се окопитиха и на свой ред застрашиха вратата на съперника. Дани Родригес отне топката на десния фланг и подаде към Такефуса Кубо, който напредна и стреля с десния крак, но Тер Стеген спаси. В 30-ата минута Кубо изпълни пряк свободен удар ниско под стената. Вратарят на Барселона обаче внимаваше и не допусна да бъде изненада.

Без да блести Барселона стигна до второ попадение в 37-ата минута.  След разбъркване в наказателното поле топката попадна в Брейтуайт, който със силен шут от близо опъна мрежата за 2:0. Това беше и дебютното му попадение за Барса.

В края на първата част Посо центрира в наказателното поле към Будимир, но опитът му за изравнителен гол с глава мина встрани от вратата.

В 57-ата минута в игра се появи Луис Суарес. Той замени Антоан Гризман, а веднага след това се откриха две отлични положения за гол пред Барса. Първо Брейтуейт бе изведен очи в очи с вратаря Маноло Рейна, но ударът му бе спасен. Секунди по-късно Роналд Араухо уцели гредата.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Майорка можеше на върне едно попадение. Ударът на Алехандро Посо се оказа изключително опасен, но премина на сантиметри от целта. Секунди по-късно Барса уби интригата в мача с гол на Жорди Алба, който се отскубна зад отбраната на Майорка и не пропусна в ситуация един на един с Рейна.

В 90-ата минута Лео Меси вкара 20-ия си гол в Ла Лига за крайното 4:0.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

МАЙОРКА: Рейна, Валент, Раийо, Састре, Посо, Педраса, Севиля, Родригес, Кубо, Ернандес, Будимир

БАРСЕЛОНА: Тер Стеген, Пике, Серджо,  Меси,  Гризман, Жорди Алба, Брейтуейт, Серхи Роберто, Де Йонг, Видал, Араухо

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини