Мощен Берое преби Славия на "Овча купел" и мечтае за Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Камбуров с нов гол, доближава рекорда на Жеков

Берое спря серията от пет победи на Славия и нанесе първа загуба на „белите“ от ноември месец насам, след като стигна до обрат и успех с 4:2 в последния мач за двата отбора от редовния сезон на efbet Лига.

Така столичани останаха без победа над старозагорци в София от 2012 година и вече имат само с две точки повече от тях.

Двата отбора ще играят в първата шестица след разделянето на първенството, а на стадиона в „Овча купел“ изнесоха истински спектакъл, в който с по две попадения се отличиха Галин Иванов и Алиун Фал.

Нападателят Мартин Камбуров пък вкара своя гол №232 в елита на България и вече е на само 21 от рекорда на Петър Жеков, докато защитникът Крум Стоянов реализира с майсторско воле.

Двата отбора започнаха пределно мотивирани срещата и се бориха за всяка педя терен, защото трябваше да защитават амбициите си за място в Европа.

Домакините откриха резултата още в деветата минута, макар и с доза късмет.

Тогава Галин Иванов опита да намери свой съотборник от минимален ъгъл, ала след рикошет топката изненада Душан Перниш, който не се намеси добре и Славия поведе - 1:0.

Отговорът на Берое дойде след по-малко от пет минути, тъй като в 13-ата дошлият тази зима от трета португалска дивизия нападател Алиун Фал вкара третото си попадение в 6 мача с екипа на гостите.

Той засече отблизо центриране от дясно на Жозе Фуртато, а в 17-ата минута „заралии“ можеха да стигнат до пълен обрат.

Тогава Мартин Камбуров бе много близо до своя гол №232 в елита, след корнер и удар с глава, но прати топката на сантиметри от страничната греда.

После нападателят имаше още един шанс - вратарят на домакините обаче показа класа и отрази мощния му шут по диагонала.

Така се стигна до 33-ата минута, в която Емил Виячки задържа в наказателното поле откъсващия се сам срещу вратаря Фал и получи жълт картон, а гостите – дузпа.

Мартин Камбуров застана зад топката и безпощадно я прати в мрежата на Антониос Стергиакис за 1:2.

Малко преди почивката обаче Славия успя да изравни и то пак след удар на Галин Иванов и рикошет.

Този път капитанът на „белите“ опита изстрел от 20-ина метра, фронтално срещу вратата, ала топката се отклони от играч на Берое и за втори път в срещата заблуди Перниш – 2:2.

При този резултат завърши първата част, в която двата отбора си размениха 4 гола за едва 44 минути.

Петото попадение не закъсня и падна скоро след почивката.

В 53-ата минута Абрахам Макоута проби по десния фланг и центрира към далечната греда, където Крум Стоянов вкара от воле и Берое поведе с 3:2.

В 70-та минута Галин Иванов можеше да оформи своя хеттрик, но стреля над вратата с глава от отлична позиция.

Четири по-късно Берое сложи точка на спора.

В 74-ата Мартин Камбуров майсторски задържа и изведе технично Алиун Фал, който стреля прецизно и реализира втория си гол  мача и оформи крайното 4:2.

Така Берое постигна своята шеста победа в последните седем шампионатни двубоя и вече има 43 точки, с две по-малко от Славия.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЛАВИЯ: 32. Антониос Стергиакис, 83. Христо Попадийн, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 29. Венелин Филипов, 38. Милен Гамаков, 33. Галин Иванов (к), 20 Филип Кръстев, 71. Емил Стоев, 11. Радослав Кирилов, 9. Цветелин Чунчуков;
Треньор: Златомир Загорчич;

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 5. Уилям Мезаг, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров (к), 10. Абрахам Макоута, 11. Алиун Фал, 17. Ибрахима Конте, 20. Жозе Фуртадо, 27. Крум Стоянов, 59. Ахмед Тоуба, 73. Иван Минчев;
Треньор: Димитър Димитров.
Лудогорец поздрави Кирил Домусчиев за рождения ден

"Най-доброто предстои", обещаха "орлите" на собственика си

Днес козирката на "Българска Армия" отива в историята

Събарянето на конструкцията ще започне в 10:00ч.

Матай: Червените картони бяха пресилени

Капитанът на ЦСКА смята, че Ботев Пловдив се радват предварително

Керкез: Голяма победа, на нашия стадион ще бъдем много силни

Треньорът на Ботев Пловдив остана много доволен от успеха над ЦСКА за Купата на България

Стамен Белчев притесни феновете: Каранга има неприятна контузия