СЛЕД ЕРАТА "ХУБЧЕВ": Левски отлепи ютията на "Лаута" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" надвиха Арда с 3:1, записаха първа победа в Efbet лига от 6 месеца

Левски спечели още първия си мач след края на ерата "Хубчев". "Сините" надвиха с 3:1 Арда на "Лаута" и прекъснаха серията си без победа, която продължи над шест месеца. Успехът помогна на столичани да се изравнят по точки с Локомотив Пд и ЦСКА, които по-късно тази вечер излизат в пряк двубой за второто място. В момента и трите тима имат по 49 т.

Новият треньор на Левски Георги Тодоров изпълни заканата си и направи редица промени в стартовия състав. Първи официален мач на вратата на "сините" записа Георги Георгиев. Той застана под рамката вместо Милан Миятович. Титуляр започна и друг дебютант - 18-годишният Костадин Илиев. В средата на терена наставникът заложи на Нашименто, а атаката беше предвождана от Станислав Костов. Паулиньо пък се завърна след контузия. На пейката седнаха Мартин Райнов и Стайн Стиърингс.

Левски можеше да удари още във втората минута. Дени Алар центрира остро в наказателното поле, където Янис Каргас се размина с топката. Домакинте отговориха с отличен пробив на Светослав Ковачев, който завърши с подаване към Румен Руменов, чийто удар от границата на наказателното поле обаче беше срещна тялото на Каргас.

В 19-ата минута гол на Левски правилно беше отменен. Станислав Костов с разписа. Преди удара обаче той игра с ръка и реферът Петър Костадинов отсъди нарушение в полза на домакините вместо да посочи центъра.

Двата отбора не отправиха нито един точен удар в първи половин час на мача. Първият дойде в 34-ата минута, когато Паулиньо получи подаване от Нашименто финтира съперников защитник и стреля. Вратарят Банков обаче спаси. Три след това Паулиньо отри резултата с удар от въздуха - 0:1.

Арда реагира светкавично и в 41-ата минута успя да изравни. След центриране на Руменов, Василев реализира с глава.

В 59-ата минута домакините пропуснаха отлична възможност да изравнят. Отлична комбинация между Александър Георгиев и Спас Делев в наказателното поле на гостите завърши с центриране успоредно на голлинията. Не се намери обаче кой да засече топката, която в крайна сметка беше изчистена от Костадин Илиев.

Малко след това Георги Тодоров включи в игра Стайн Спиерингс. В 65-ата минута именно той реализира нов гол във вратата на Николай Банков. Станислав Иванов получи отдясно и центрира в наказателното поле, където Спиерингс технично прати топката в мрежата.

Арда опита да притисне съперника, но отбраната пред Георги Георгиев успя да се справи. В добавеното време Банков излезе, за да спаси удар на Иванов, но топката мина през краката му и от голлинията Матрин Петков я прати за трети път в мрежата на домакините.

.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АРДА: 91. Николай Банков, 4. Милен Стоев, 7. Спас Делев, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов, 21. Мaртин Костадинов, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 71. Пламен Крумов (к), 98. Светослав Ковачев, 99. Радослав Василев;

РЕЗЕРВИ: 23. Месут Юсуф, 8. Румян Ховсепян, 10. Ахмед Осман, 15. Лукас Мартинс, 20. Стойчо Атанасов, 22. Атанас Кръстев;

Треньор: Николай Киров;

ЛЕВСКИ: 27. Георги Георгиев, 5. Холмар Ейолфсон (к), 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо, 9. Дени Алар, 14. Филипе Нашименто, 19. Йоанис Каргас, 23. Хали Тиам, 29. Станислав Костов, 31. Костадин Илиев, 99. Станислав Иванов;

РЕЗЕРВИ: 1. Милан Миятович, 11. Здравко Димитров, 77. Илия Юруков, 70. Мартин Райнов, 40. Стайн Спиерингс, 10. Франко Мазурек, 79. Мартин Петков;

Треньор: Георги Тодоров

90+4 Край на мача!

90+3 ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Станислав Иванов стреля между краката на вратаря Банков. Топката се търкаляше към голлинията, когато притичалия Мартин Петков я засили в мрежата, за да запише дебютното си попадение във футболния ни елит

84 - Жълт картон за Лукас Мартинс

79 - Коварно центриране на Спиерингс придоби странна траектория и се насочи към вратата. Банков обаче внимаваше и не позволи топката да влезе в мрежата

75 - Удар на Найденов рикошира в крака на защитник на Арда и излезе в корнер. Изпълнението му не доведе до нищо сериозно пред вратата на домакините

68 - Жълт картон и за Александър Георгиев

65 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Стайн Спиерингс засече центриране на Станислав Иванов и прати топката в мрежата зад Банков!

59 - Пропуск пред вратата на Левски! Отлична комбинация между Александър Георгиев и Спас Делев в наказателното поле на гостите завърши с центриране успоредно на голлинията. Не се намери обаче кой да засече топката, която в крайна сметка беше изчистена от Костадин Илиев

52 - Николай Банков спаси изстрел по земя на Станислав Костов

50 - Светослав Ковачев получи жълт картон

46 - Начало на второто полувреме

45+1 - Край на първото полувреме

41 - ГООЛ ЗА АРДА! Радослав Василев изравни! Румен Руменов центрира на далечната греда, където таранът засече топката с глава и я прати в мрежата на Георгиев - 1:1

38 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Паулиньо вкара с удар от въздуха след двойно подаване със Станислав Костов!

35 - Жълт картон за Радослав Василев

34 - Паулиньо получи подаване от Нашименто финтира съперников защитник и стреля. Вратарят Банков обаче спаси

30 - Без точен удар към една от двете врати от началото на мача!

25 - Гостите поискаха дузпа за задържане на Костов в наказателното поле на Арда. Съдията обаче прецени, че нарушение на Матеус Леони няма

19 - ОТМЕНИХА ГОЛ НА ЛЕВСКИ! Станислав Костов с разписа. Преди удара обаче той игра с ръка и реферът Петър Костадинов отсъди нарушение вместо да посочи центъра

8 - Отличен пробив на Светослав Ковачев отдясно завърши с подаване към Румен Руменов, чийто удар от границата на наказателното поле обаче беше срещна тялото на Каргас

2 - Янис Каргас се размина с топката след опасно центриране на Дени Алар в наказателното поле на Арда