В ГЕРМАНИЯ: Шалке с исторически антирекорд (ВИДЕО)

„Кралскосините“ паднаха с човек по-малко от Айнтрахт във Франкфурт

Отборът на Шалке 04 записа нов негативен рекорд в клубната си история.

„Кралскосините“ загубиха с 1:2 визитата си на Айнтрахт във Франкфурт от 32-ия кръг на Бундеслигата и вече нямат победа от 14 мача.

В тях те записаха 6 равенства и 8 загуби, което е най-лошото постижение на клуба в германския елит.

Преотстъпеният от Милан нападател Андре Силва откри резултата за домакините в 28-ата минута със своя седми гол в 8 мача за “орлите”, а скоро след почивката те удвоиха аванса си.

Това се случи в 50-ата минута, когато Давид Абрахам вкара след заучено изпълнение на пряк-свободен удар.

Гостите намалиха девет минути по-късно чрез Уест Маккени, а после направиха няколко фрапантни пропуска и в 77-ата минута останаха с човек по-малко, тъй като втори жълт картон получи Джан Боздоган.

В крайна сметка Шалке остана с празни ръце и с 39 точки, докато Айнтрахт вече има с две повече.

След голямо шоу: Дортмунд видя сметката на Атлетико (ВИДЕО)

Рурците победиха испанския тим с 4:2