Кой от българските представители ще стигне най-далеч в Европа?

17 юни 2020 23:37 Емил Арсов

ОБЗОР: Борусия капитулира в Дортмунд след титлата на Байерн (РЕПОРТАЖИ)

Ден, след като Байерн (Мюнхен) стана шампион на Германия за осми пореден път, преследвачът на баварците Борусия (Дортмунд) допусна изненадваща домакинска загуба.

„Жълто-черните“ отстъпиха вкъщи пред борещия се за оцеляване Майнц с 0:2 в мач от 32-ия кръг на първенството.

Домакините получиха общо 6 жълти картона и инкасираха по едно попадение в двете полувремена.

19-годишният Джонатан Буркард откри резултата със своя дебютен гол в професионалния футбол, паднал в 33-ата минута.

Малко след почивката пък Жан Матета бе точен от дузпа и оформи крайното 2:0.

Така Майнц взе пълния комплект от точки и вече има 34 в своя актив, докато Борусия остана на второто място с 66.

Междувременно третият в класирането РБ Лайпциг направи домакинско реми 2:2 с Фортуна (Дюселдорф), докато Байер (Леверкузен) и Хофенхайм записаха победи с резултат 3:1, налагайки се съответно над Кьолн и Аугсбург.