Войводина срази Партизан в репетицията за финала

Тимът от Белград финишира на втора позиция

Войводина спечели с 1:0 срещу Партизан в мач от последния 30-и кръг на сръбската Суперлига. Единствения гол вкара Неманя Чович от дузпа в 14-ата минута.

Тимът от Нови Сад финишира сезона с 62 точки, но още не е ясно дали ще остане на третото място, защото ТСЦ (Бачка Топола) има 59 точки и мач по-малко. Ако спечели гостуването си на Раднички (Ниш), ТСЦ ще изпревари Войводина заради по-добрите си показатели в преките двубои. Партизан финишира на втора позиция.

Мачът тази вечер беше без значение за "гробарите" и това позволи на треньора Саво Милошевич да пусне състав, в който преобладаваха резервите. От обичайните титуляри стартираха единствено Саша Здьелар и Лазар Маркович. Наставникът на Войводина Ненад Лалатович пък заложи на най-добрите си футболисти, въпреки че след няколко дни в Ниш предстои нов, но много по-важен сблъсък с Партизан - финалът за Купата на Сърбия.

В 13-ата минута Лазар Маркович закъсня да избие топката и фаулира в наказателното поле Милян Вукадинович. Реферът веднага посочи бялата точка, а Чович не сбърка. Младоците на Партизан не играха лошо, а през второто полувреме можеха да измъкнат поне равенство.

Най-доброто положение за "черно-белите" пропиля резервата Бибрас Натхо.