ДРАМА В ИСПАНИЯ! Реал Мадрид застигна Барса (ВИДЕО)

Белия балет надви Реал Сосиедад с 2:1 като гост, битката за титлата става жестока

Реал Мадрид спечели с 2:1 визитата си на Реал Сосиедад на „Сан Себастиан“ и оглави класирането в Ла Лига. Серхио Рамос даде преднина на гостите в 50-ата от дузпа, а Карим Бензема удвои двайсет минути по-късно. В 83-ата Мерино бе точен за тима на Сосиедад, но домакините не успяха да стигнат до точката. Така тимът на Зинедин Зидан вече има 65 точки в актива си, с колкото е и конкурентът на столичани за титлата – Барселона. Реал Сосиедад остава на 6-ото място с 47 точки.

Срещата започна с ранна възможност пред Винисиус. Още във втората минута той получи топката в наказателното поле и стреля с външен удар от около десет метра в аут. Центрирането беше под земя, след като Феде Валверде се измъкна от засадата. Гостите от "Сантиаго Бернабеу" заиграха по-активно в началната фаза на мача.

Головите ситуации липсваха, но ритъмът на мача беше добър. В 27-ата минута Марсело залъга съперник, след което падна в наказателното поле след сблъсък с Оярсабал. Съдията прецени, че няма нарушение. В 33-ата Бензема получи от Хамес в наказателното поле и стреля силно. Топката попадна в ръцете на Алекс Ремиро, който не успя да улови, но опасността беше предотвратена. В края на полувремето гостите от Мадрид натиснаха, изостриха атаките си, ала не се стигна до опасен удар.

Възможност за откриване на резултата се откри пред Винисиус още във втората минута. Бразилецът получи в близост до линята на вратарското поле, но стреля неточно в аут.

Марсело се сблъска с противников играч в 27-ата, падна в пеналта на домакините, но съдията подмина ситуацията и не отсъди наказателен удар в полза на „кралския клуб“.

Силен удар на Бензема в 33-ата затрудни вратаря Ремиро, който първоначално изпусна, но не се стигна до проблеми за тима на Сосиедад.

Втората част започна отлично за гостите, които получиха правото да изпълнят дузпа в 48-ата минута. Винисиус мина с лекота между двама бранители, след което бе фаулиран от Йоренте, а реферът отсъди 11-метров наказателен удар. Ситуацията все пак бе проверена с ВАР, но не се стигна до отмяна на решението, а след точен удар на капитана Рамос от бялата точка, резултатът бе открит.

След час игра на „Сан Себастиан“ Серхио Рамос получи контузия и Зинедин Зидан вкара на негово място Милитао.

В 61-ата Янузай опита далечен шут, но бранител блокира, а две по-късно Кроос притесни стража на домакините със силен изстрел извън наказателното поле.

В 68-ата минута резервата Аднан Янузай намери с точен удар долния ляв ъгъл на вратата на гостите, Куртоа опита да избие, но топката влетя в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада на Мерино, който стоеше на пътя на топката по време на удара на белгиеца.

Две по-късно дойде нов шок за домакините. Винисиус центрира от аутлинията, Бензема овладя и с удар по земя удвои преднината на своя тим. Футболистите на Сосиедад искаха да бъде отсъдено нарушение на французина, като претенциите им бяха, че той е спрял топката с ръка, но реферът Хавиер Естрада прецени, че няма нарушение на правилата.

При центриране в 83-ата Вилиан Жозе и Карвахал скочиха да играят за топката, но останаха под нея, кълбото попадна в Мерино, който с мощен удар прати в напречната греда и в мрежата зад Куртоа, намалявайки пасива на Сосиедад.

Реферът даде шест минути продължение, но и те не бяха достатъчни за домакините да стигнат до изравняване и Реал Мадрид си тръгна с трите точки от „Сан Себастиан“.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)