В ТЪРНОВО: Царско село изненада Етър и докосва спасението (ВИДЕО)

Уесли Ната донесе успеха за тима на Любослав Пенев

Царско село спечели с 1:0 гостуването си на Етър в мач от група "А" на втората осмица. По този начин тимът на Любослав Пенев измести "виолетовите" от второто място и докосва спасението. Все пак авансът на "царете" е само точка, а до края на плейофите остават остават два кръга. Черно море е непоклатим на лидерската позиция, а Витоша е твърдо последен и изпада директно.

Царско село стигна до гол при първото по-интересно положение пред вратата на домакините. В 27-ата минута. Уесли Ната получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля. Ударът му се оказа непосилен за Христо Иванов - 0:1.

Домакините отговориха с добра атака в 30-ата минута. Флорент Боджадж беше изведен зад отбраната на съперника. Той обаче бе застигнат от защитника Леонардо, който му отне топката.

В 38-ата минута Милчо Ангелов проби отдясно, подаде към Никола Колев, но изстрелът на халфа бе много неточен и прелетя на встрани от левия страничен стълб на Пласид. До паузата футболистите на Етър се опитваха да превземат вратата на гостите с центрирания, които обаче не доведоха до сериозна възможност за изравняване.

Две минути слез подновяването на играта Мартин Кавдански се оказа на голова позиция след хитро подаване на Будинов, но се подхлъзна и не успя да отправи удар.

В 58-ата минута Боджаджа бе изведен в наказателното поле, но ударът му бе спасен от вратаря Пласид. В 67-ата домакините отново бяха близо до попадение. Здравко Илиев подаде в наказателното поле за Милчо Ангелов, който засече топката от въздуха, но страничният стълб спаси столичани.

"Виолетовите" имаха претенции за дузпа четвърт час преди края на мача. Милчо Ангелов центрира от крилото, а кълбото срещна тялото на Марков. Според домакините това бе игра с ръка, но реферът Станислав Тодоров не уважи исканията на етърци.

В 84-ата минута топката все пак се озова в мрежата на Пласид. Гол обаче не беше зачетен, заради нарушение на Кацаров срещу вратаря. Така приключиха напъните на Етър да се добере поне до равен в този мач.  Нещо повече, в добавеното време Христо Иванов спаси домакините от по-тежка загуба, след като извади в корнер опасен удар на Мирослав Будинов.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 11. Антон Огнянов, 44. Божидар Кацаров, 84. Здравко Илиев, 14. Иван Скерлев, 73. Иван Стоянов, 7. Милчо Ангелов, 22. Никола Колев, 19. Тонислав Йорданов, 10. Флорент Боджадж, 20. Яни Пехливанов

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 21. Румен Гьонов, 2.  Леонардо Фиораванти, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 17. Реян Даскалов, 7. Симеон Мечев, 8. Уесли Ната, 93. Андерсон Кордейро, 91. Мирослав Будинов, 10. Георги  Минчев
Втора лига: Добруджа прегази Марица и се доближи до баража