В ИТАЛИЯ: Милан пак вкара 4 на Лече, дори и без Златан (ВИДЕО+СНИМКИ)

Симон Кяер обаче се контузи при 4:1 на “Виа дел Маре”

Милан за втори пореден път вкара 4 гола срещу Лече на стадион “Виа дел Маре”.

Този път „росонерите“ разбиха с 4:1 своя домакин в мач от 27-ия кръг на Серия “А”, докато преди почти 10 години, когато опонентите се срещнаха за последно тук, успя да направи обрат от 0:3 до 4:3.

Сега обаче гостите не оставиха съмнение в превъзходството си, макар да загубиха защитника си Симон Кяер заради контузия още преди почивката.

Голямата им звезда Златан Ибрахимович продължава да е в немилост, след като скочи срещу ръководството, така че не бе включен в групата, а вместо него атаката на Милан поведе Анте Ребич.

Хърватският нападател вкара едно от попаденията, докато с две асистенции се отчете Хакан Чалханоглу.

Турският национал подаде на Самуел Кастийехо и той откри резултата в 26-ата минута, а преди това вратарят на домакините блесна с три отлични намеси.

Така почивката дойде при резултат 0:1, ала скоро след нея двата тима си вкараха общо три гола за едва четири минути.

В 54-ата Марко Манкосу изравни от дузпа, отсъдена заради нарушение на резервата Матео Габия срещу друга резерва - Кума Бабакар.

Веднага след подновяването на играта обаче "росонерите" отново поведоха, защото Джакомо Бонавентура реализира чрез добавка след удар на Чалханоглу.

Не след дълго гостите решиха всичко, защото в 57-ата минута Ребич бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши – 1:3.

В 68-ата минута Ребич отстъпи мястото си на Рафаел Леао, а португалецът оформи крайното 4:1 в 72-ата, засичайки отблизо центриране на Чалханоглу.

Благодарение на един от най-изразителните си успехи през кампанията отборът на Милан събра 39 точки, колкото има и шестият Наполи, но с мач по-малко.

Лече пък остана в опасната зона с 25 пункта.

Рангник призна, че разговаря с Байерн Мюнхен

Селекционерът на Австрия не отрече и, че може да приеме офертата на баварците

Селекционерът на Белгия влезе в битката за треньор на Милан

Доменико Тедеско може да поеме "росонерите" след края на сезона

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)