Фалстарт за Фиорентина след пандемията (ВИДЕО)

Опашкарят Бреша си тръгна с точка от Флоренция след два отменени гола и червен картон за домакините

Фиорентина направи грешна стъпка в първия си мач след подновяването на сезона в Серия "А".

„Виолетовите“ разочароваха феновете си с домакинско реми 1:1 срещу последния в класирането Бреша.

Мачът не започна добре за тях, защото гостите поведоха още в 17-ата минута, когато Мартин Касерес фаулира Симон Скраб в пеналта, а Алфредо Донарума реализира отсъдената дузпа.

Фиорентина обаче успя да възстанови статуквото в 29-ата минута, когато Херман Песея засече с глава след центриране от корнер.

През втората част домакините натиснаха и два техни гола бяха отменени в рамките само на две минути.

В 51-ата попадение на Франк Рибери не бе зачетено заради засада, а минута след това и Душан Влахович прати топката в мрежата, но и този гол не бе признат, тъй като топката бе напуснала очертанията на терена преди паса към него.

В 70-ата минута пък Касерес извърши грубо нарушение в средата на терена и получи втори жълт, така че Фиорентина остана с човек по-малко и в крайна сметка трябваше да се примири с трето поредно равенство.

След него тимът заема 13-ото с 31 точки, докато Бреша остава на дъното със 17 в своя актив.