В ИТАЛИЯ: Юве продължи марша към титлата, дръпна с 4 точки на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кристиано и Дибала отказаха Болоня за минути, травма и червен картон помрачиха успеха

Италианският шампион Ювентус записа първата си победа след подновяването на футбола в страната.

„Старата госпожа“ спечели с 2:0 визитата си на Болоня от 27-ия кръг на Серия "А" и вече има 66 точки на върха, с четири повече от преследвача Лацио, който обаче е с мач по-малко.

След рестарта „бианконерите“ направиха 0:0 в дербито с Милан, а после загубиха финала за Купата от Наполи след същия резултат и дузпи, но сега Кристиано Роналдо откри от наказателен удар, докато Пауло Дибала предреши двубоя още преди почивката със страхотно попадение за 2:0.

В крайна сметка Юве очаквано стигна до своя 25-и успех в последните 35 срещи с Болоня, но в срещата травма получи крайният бранител Де Шилио, а в добавеното време заменилият го Данило бе изгонен за два жълти картона.

Гостите започнаха неуверено и още в първите секунди можеха да си вкарат нелеп автогол след лош пас назад на Матайс де Лихт към вратаря Шчесни, но последният успя да се справи.

В 7-ата минута Роналдо отправи първия си удар в мача, ала Лукаш Скорупски отрази, а Стефано Денсвил попречи на Бернардески за добавка.

При намесата на защитника останаха съмнения за негова игра с ръка. В 13-ата минута играчите на Ювентус отново претендираха за дузпа заради игра с ръка на противников футболист, но и този път съдията не посочи бялата точка.

В 23-ата минута "бианконерите" получиха дузпа, отсъдена за дърпане на фланелката на Де Лихт от Денсвил след корнер, и реализирана от Кристиано Роналдо.

Така португалецът вече има 22 гола в Калчото за сезона. 13 минути след него Юве стигна до второто си попадение в мача.

Бернардески подаде технично с пета на Дибала, а той майсторски я прати в мрежата със страхотен удар от границата на наказателното поле.

Четири минути по-късно аржентинецът отново бе близо до гола, но волето му бе неточно.

Така почивката дойде при резултат 2:0 в полза на Ювентус. Скоро след нея удар по земя на Роналдо излезе в аут, а секунди по-късно Бернардески нацели страничната греда, докато добавката на португалеца бе спасена от Скорупски.

В 56-ата минута пък шут на Дибала прелетя покрай вратата, а в 65-ата Де Шилио напусна терена контузен и бе заменен от Данило.

В 82-ата минута той получи жълт картон, след намеса на ВАР и съмнения за червен, ала в добавеното време все пак бразилецът бе изгонен, защото беше предупреден официално за втори път и ще пропусне следващия мач.

Той е в петък у дома срещу Лече, докато Болоня гостува на Сампдория в неделя и остана без домакинска победа срещу Юве в 11 поредни мача, на десетото място в Калчото с 34 точки.

БОЛОНЯ - ЮВЕНТУС 0:2
0:1 Кристиано Роналдо 23, дузпа
0:2 Пауло Дибала 36