Наполи отново ликува в Калчото (ВИДЕО)

Каляри излъга СПАЛ в последните секунди

Наполи продължава да радва привържениците си.

След като спечелиха Купата на Италия, сега момчетата на Дженаро Гатузо победиха като гости Верона с 2:0 в мач от 27-ия кръг на Серия А.

Точни на „Бентегоди“ бяха Аркадиуш Милик и резервата Ървинг Лозано.

Първият откри резултата в 37-ата минута, когато Матео Политано центрира от ъглов удар и Милик се извиси над всички, за да вкара с глава.

След почивката домакините опитаха да изравнят и заиграха по-силно, като 61-ата минута стигнаха до гол чрез Марко Фараони, но след разглеждане на ситуацията с ВАР стана ясно, че малко преди попадението Дзакани си е помогнал с ръка и резултатът остана 0:1.

В самия край на срещата Наполи реализира втори гол, отново след корнер. В 90-ата минута Фаузи Голам центрира и влезлият като резерва Ървинг Лозано оформи крайното 2:0.

След него Наполи вече е на 6-тото място в класирането с 42 точки, на 3 пред Милан, докато Верона остана на осмата позиция с 38 пункта.

Междувременно Каляри постигна драматичен успех с 1:0 при визитата си на СПАЛ.

Отборът на Кирил Десподов спечели трите точки в последните секунди, когато Джовани Симеоне реализира единственото попадение в срещата.

След нея Каляри има 35 точки, докато СПАЛ е с 18 и заема предпоследната позиция във временното класиране.