НА ОСТРОВА: Тотнъм с първа победа от февруари, удари Уест Хем в дербито (ВИДЕО)

Хари Кейн с дебютен гол през годината

След седем мача без успех във всички турнири, отборът на Тотнъм най-после записа такъв и то в лондонското дерби с Уест Хем.

„Шпорите“ на Жозе Моуриньо спечелиха с 2:0 домакинството си от 31-ия кръг на английската Висша лига, отбелязвайки и двете попадения след почивката.

Точно преди нея такова реализира и кореецът Сон, но голът бе отменен заради засада след разглеждане с ВАР.

След паузата обаче Тотнъм повиши оборотите и откри резултата в 64-ата минута. Тогава чешкият национал Томаш Сучек си вкара автогол, за да даде аванс на домакините.

Осем минути преди края пък голмайсторът им Хари Кейн напомни за себе си и реализира първото си попадение през календарната година.

26-годишният нападател се разписа след пас на Сон и оформи крайното 2:0 със своя 12-и гол през сезона в английския футболен елит.

След успеха „шпорите“ вече са седми в класирането, тъй като събраха 45 точки, със само една по-малко от петия Манчестър Юнайтед, който обаче е с мач по-малко.

Уест Хем остана точно над чертата на изпадащите с 27 точки от 31 мача, но може да се озове в опасната зона след края на останалите мачове от кръга.