СЕНЗАЦИЯ: Парма изпревари Милан с разгром в Серия „А“ (ВИДЕО)

Датчанин блести с хеттрик и асистенция за 4:1 над Дженоа

Отборът на Парма спечели с категоричното 4:1 визитата си на Дженоа от 27-ия кръг на Серия „А“ и изпревари във временното класиране гранда Милан.

В герой за „пармалатите“ се превърна Андреас Корнелуис.

27-годишният датски национал, който пристигна в началото на сезона под наем за два сезона от Аталанта, реализира хеттрик във втори пореден мач срещу „грифоните“.

Той се появи като резерва и се разписа на три пъти при успеха с 5:1 преди осем месеца, когато за първи път в кариерата си постигна хеттрик в Калчото, а тази вечер го направи отново.

Юношата на Копенхаген бе точен в 18-ата, 33-ата и 53-ата минута, докато почетният гол за домакините бе дело на резервата Яго Фалке.

Испанецът се появи на почивката и се разписа в 59-ата минута от дузпа, след като в 29-ата съотборникът му Доменико Кришито пропусна такава.

Точка на спора в 87-ата минута сложи Деян Кулушевски с втория си гол през кампанията, дошъл след асистенция на героя Корнелуис.

След победата Парма събра 39 точки, колкото има и Милан, докато Дженоа е с 25 в своя актив.

С 6 повече вече има отборът на Торино, който победи у дома Удинезе с минималното 1:0.

Единственото попадение в срещата падна още в 16-ата минута и бе дело на капитана на „биковете“ Андреа Белоти.

Така Удине остана с 28 точки, като е само на 3 от зоната на изпадащите.