Резерва спаси Барса от шок на „Камп Ноу“, битката за титлата продължава! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси не можа да си подари гол №700 за рождения ден, Ракитич се превърна в герой за каталунците

Барселона постигна трудна, но изключително ценна победа над гостуващия Атлетик Билбао.

Каталунците спечелиха с минималното 1:0 домакинството си от 31-ия кръг на испанската „Ла Лига“ и оглавиха временното класиране преди мача на Реал Мадрид срещу Майорка в сряда вечер.

Единственото попадение в срещата, играна пред празните трибуни на „Камп Ноу“, реализира резервата Иван Ракитич.

Хърватският национал се появи на терена в 64-ата минута и в 71-ата се разписа след технично отиграване на Лионел Меси.

Последният пък на два пъти бе на сантиметри от своя гол номер 700, в 80-ата и в 88-ата минути, когато прати топката покрай страничната греда и не можа да отпразнува подобаващо своя 33-и рожден ден.

Каталунците контролираха почти изцяло събитията в двубоя и не позволиха на опонента си дори да отправи точен удар към вратата, за да постигнат първата си победа над баските от месец март на 2018 година насам.

Гостите пък останаха на десетата позиция в класирането с 42 точки и без победа на този стадион в 23 поредни опита.

Иначе първият и единствен точен изстрел преди почивката бе дело на Луис Суарес.

В 15-ата минута уругвайският нападател стреля от границата на наказателното поле, но не затрудни вратаря на гостите.

Унай Симон се отчете с няколко решителни намеси, но в крайна сметка капитулира след почивката.

Преди това той отрази опасни изстрели на Суарес и Меси, ала в 71-ата минута остана безпомощен.

Тогава появилият се малко по-рано Ракитич проби в пеналта и подаде към Меси, който елегантно отклони топката и тя попадна пред халфа, а той с мощен шут в горния ъгъл реализира първия си гол през сезона.

Попадението обаче донесе три точки на Барса и тимът вече има 68, с три повече от досегашния лидер Реал Мадрид, който е с мач по-малко.

В даденото от рефера 5-минутно продължение домакините можеха да вкарат за втори път, ала младокът Ансу Фари нацели отблизо страничната греда.

Барселона – Атлетик Билбао 1:0
1:0 Иван Ракитич 71

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БАРСЕЛОНА: Тер Щеген, Семедо, Пике, Лангле, Жорди Алба, Видал, Артур, Бускетс, Гризман, Меси, Суарес;

АТЛЕТИК БИЛБАО: Симон, Баленсиага, Йерай Алварес, Нунес, Де Маркос, Весга, Лопес, Кордоба, Иниго Лекуе, Санчет, Уилямс;