НА „ОЛД ТРАФОРД“: Манчестър Юнайтед впечатли, Марсиал с хеттрик (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи“ непобедени в 13 мача след класика над Шефилд, Солскяер влезе в историята

Манчестър Юнайтед продължи серията си без загуба във всички турнири и тя вече включва 13 мача.

В сряда вечер „червените дяволи“ победиха с класическото 3:0 на „Олд Трафорд“ гостуващия Шефилд Юнайтед в среща от междинния 31-и кръг на английската Висша лига.

И трите попадения бяха дело на Антони Марсиал, който вече има 14 шампионатни гола и общо 19 във всички състезания.

Две асистенции и фрапантен пропуск пък направи Маркъс Рашфорд, докато Арън Уан-Бисака също се отчете с финално подаване.

В сряда вечер възпитаниците на Олд Гунар Солскяер определено впечатлиха с играта си, а за първи път заедно на терена като титуляри започнаха Пол Погба и Бруно Фернандеш.

Домакините поеха инициативата веднага след началния съдийски сигнал и още в седмата минута откриха резултата.

Тогава Уан-Бисака хвърли тъч към Марсиал, който направи двойно подаване с Рашфорд и засече отблизо острото подаване в мрежата за 1:0.

В 13-ата минута домакините осъществиха отлична контраатака, при която Рашфорд изведе Марсиал сам срещу вратаря, но френският национал реши да му върне топката.

Английският нападател трябваше само да насочи в опразнената мрежа, ала направи непростим пропуск от непосредствена близост.

Малко по-късно Хари Магуайър реализира попадение след корнер, но то не бе зачетено, тъй като капитанът на Манчестър Юнайтед си помогна с ръце в борбата за позиция в наказателното поле.

Минута преди края на първото полувреме пък Уан-Бисака проби отдясно и центрира прострелно към наказателното поле, където отново Марсиал бе на точното място и от движение удвои аванса на своите.

След почивката „червените дяволи“ продължиха да диктуват събитията на терена и в 74-ата минута стигнаха до трето попадение след чудесна атака.

Отново Рашфорд и Марсиал разиграха, а французинът елегантно прехвърли вратаря и оформи класиката – 3:0.

Десетина минути преди края на мача пък Солскяер влезе в историята на Висшата лига като първият мениджър, извършил наведнъж максималните пет смени в един мач.

Той извади от игра всичките си офанзивни футболисти – Погба, Фернандеш, Грийнууд, Марсиал и Рашфорд,  а вместо тях се появиха Игало, Мактомини, Перейра, Мата и Дан Джеймс.

След това нови попадения не паднаха и домакините се поздравиха с успеха, след който запазиха петата си позиция във временното класиране.

Манчестър Юнайтед има 49 точки, с две по-малко от четвъртия Челси, докато Шефилд остана с 44 в своя актив.

Манчестър Юнайтед – Шефилд Юнайтед 3:0

1:0 Антони Марсиал 7
2:0 Антони Марсиал 44
3:0 Антони Марсиал 74

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Матич, Погба, Фернандеш, Грийнууд, Марсиал, Рашфорд;

ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД: Мур, Башам, Стивънс, Робинсън, Джагиелка, Флек, Норууд, Лундстрам, Балдок, Макголдрик, Мусе;
Рангник призна, че разговаря с Байерн Мюнхен

Селекционерът на Австрия не отрече и, че може да приеме офертата на баварците

Селекционерът на Белгия влезе в битката за треньор на Милан

Доменико Тедеско може да поеме "росонерите" след края на сезона

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)