Олимпиакос и АЕК ще играят на финала за Купата на Гърция

Спорът за трофея е планиран за 24-и юли

Олимпиакос и АЕК (Атина) ще спорят на финала за Купата на Гърция през другия месец, след като отстраниха своите солунски съперници.

Олимпиакос се наложи с 2:0 над актуалния носител на трофея ПАОК във втория мач на стадион "Караискакис", за да спечели с общото 4:3.

Първата среща на стадион "Тумба" в Солун се игра преди три месеца и половина и завърши 3:2 за черно-белите.

Новите шампиони на Гърция изчакваха удобен момент до 65-ата минута, знаейки че им трябва един гол.

И Йоргос Масурас откри резултата в доста атрактивното второ полувреме.

20 минути по-късно Мади Камара гарантира класирането на Олимпиакос с второто попадение в мача, дошло след подаване на Костас Фортунис.

Халфът Омар Ел Кадури получи червен картон в 93-ата минута, за да остави своите с 10 човека на терена.

Финалът, който за момента е планиран за 24-и юли, е първи за Олимпиакос от четири години насам.

В Солун АЕК вкара в добавеното време за 2:1, което прати срещата в продължения, тъй като атиняни бяха спечелили със същия резултат срещу Арис в първата среща на 4-и март.

Арис се нуждаеше само от едно попадение, за да неутрализира загубата. И те поведоха с 1:0 в 57-ата минута с точно попадение на Даниел Мансини.

Нещата станаха почти решени в 3-ата минута на добавеното време, когато Николас Дигини удвои преднината на Арис.

Но Марко Ливая, който беше незабележим цял мач на терена, вкара в 96-ата минута за ужас на домакините и изпрати мача в продължения.

Хърватинът се разписа още един път в 102-ата минута и фиксира крайното 2:2.

АЕК завърши мача с 8 души на терена, след като червени картони бяха показани на Петрос Манталос, Симоеш и Нелсон Оливейра.

Те обаче няма да липсват за финала, тъй като наказанията им ще бъдат изчистени в първенството.