Три поред за Царско село и пак с 1:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мирослав Будинов донесе успеха за тима на Любо Пенев срещу Витоша Бистрица

Царско село записа трето поредна победа и пак с 1:0. Тимът на Любослав Пенев спечели гостуването си на изпадналия вече Витоша Бистрица и води с три точки пред Етър в спора за второто място в група "А" на втората осмица. В следващия кръг "царете" приемат Черно море и са много близо до участие в плейофите за седмото място. За целта им стига и равенство. В другия мач Етър е домакин на Витоша и изглежда малко вероятно да се издъни, а "виолетовите" са с по добри показатели в директните двубои с Царско село.

Първата опасност в мача беше пред вратата на домакините, но Мартин Кавдански шутира над вратата. Две по-късно Уесли Ната стреля опасано от фаул. Топката обаче премина встрани от целта.

Двубоят трябваше да се играе вчера, но беше отложен заради съмнение за заразени с коронавирус четирима футболисти на домакините. След направените PCR тестове се оказа, че тревогата е била фалшива.

В 41-ата минута крилото на Витоша Атанас Кабов центрира от фаул към Венцислав Бонев. Опитният бранител стреля майсторски покрай Джони Пласид, но Родригес успя да избие от голлинията. Топката се отби в гредата, след което вратарят я улови.

Десет минути след почивката Атанас Кабов отправи силен удар от фаул, но Джони Пласид успя да избие топката в корнер. Пет по-късно гостите стигнаха до първия гол в сблъсъка. Мирослав Будинов получи добро подаване, справи се с Венци Бонев и заби дебютното си попадения за "царете".

В заключителните минути на срещата гостите успяха да запази минималната си преднина и да запише трети пореден успех и то като гост в първенството. Това е най-дългата серия за Царско село този сезон.

ВИТОША (БИСТРИЦА) - ЦАРСКО СЕЛО 0:1

0:1 Будинов (59)

Стартови състави:

Витоша: 12. Кръстев, 3. Зюмбулев, 5. Бонев, 7, Кочилов, 9. Димитров, 10. Амзин, 11. Кутев, 14. Садула, 22. Дяков, 93. Кабов, 96. Иванов
Ст. треньор: Асен Букарев

Царско село: 30. Пласид, 21. Гьонов, 44. Лопез, 3. Кавдански, 8. Ната, 20. Иванов, 93. Кордейро, 22. Бабамбула, 4. Марков, 91. Будинов, 10. Минчев
Ст. треньор: Любослав Пенев

СЪДИЯ: Петър Костадинов
СТАДИОН: "Витоша"

Тържествата за юбилея започнаха с поднасяне на цветя пред паметната плоча на Етър

Бончо Генчев припомни, че "виолетовата" школа е дала на България много големи футболисти

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен