НЕПРИМИРИМ: Лацио продължи да мечтае след късен обрат над Фиорентина (ВИДЕО+СНИМКИ)

Римските „орли“ не се отказват от титлата, на 4 точки са от лидера Ювентус

Отборът на Лацио се върна на победния път след загубата от Аталанта с 2:3 в сряда.

Римските „орли“ постигнаха впечатляващ домакински обрат над Фиорентина и спечелиха с 2:1 срещата си от 28-ия кръг на италианската Серия А.

Гостите на „Олимпико“ поведоха в 25-ата минута чрез звездата си Франк Рибери, но след почивката столичани вкараха две попадения, чрез голмайстора на Калчото към момента Чиро Имобиле и Луис Алберто.

Последният центрира добре още в шестата минута към Фелипе Кайседо, чийто удар с глава бе неточен.

В 25-ата обаче Рибери направи страхотен рейд и го завърши подобаващо, за да открие резултата в полза на „виолетовите“.

Две минути по-късно Бартломей Драговски спаси опит на Марко Пароло да го преодолее с глава, а в 41-ата Милан Бадел игра с ръка в наказателното си поле, но арбитърът даде знак играта да продължи.

Така гостите се оттеглиха на почивка с гол аванс, а още в първите секунди на втората част вратарят на „орлите“ Томаш Стракоша се намеси решително след изстрел на Гаетано Кастровили.

В 48-ата минута пък изстрел на Рашид Гезал от гостите срещна напречната греда.

Последваха пропуски на Мануел Ладзари и Никола Миленкович, а в 64-ата минута Бартломей Драговски изби в корнер мощен удар на Джони Родригес.

Скоро след това гостите получиха спорна дузпа, след като Фелипе Кайседо се измъкна чудесно зад гърба на защитата и падна в пеналта, а този път реферът посочи бялата точка.

Зад топката застана Чиро Имобиле и възстанови равенството със своя 28-и гол за сезона – 1:1 в 67-ата минута.

В 69-ата той можеше да направи обрата пълен, но стреля от воле над целта.

Фиорентина отговори с опасен удар на Гезал, преминал на сантиметри от страничната греда.

В 82-ата минута Лацио организира бърза атака, при която Луис Алберто имаше късмет, за да се върне топката при него след неуспешен опит за подаване. Испанецът обаче не се поколеба да я прати майсторски в долния ъгъл на вратата от 20-ина метра, за да хвърли в екстаз столичани – 2:1.

В последните секунди на добавеното време резервата на гостите Душан Влахович получи директен червен картон и остави своите с човек по-малко, а изгонен заради реплики към съдията беше и треньорът на домакините Симоне Индзаги.

Въпреки това, неговите момчета стигнаха до успеха и събраха 65 точки, като имат с 4 по-малко от лидера Ювентус и с 34 повече от Фиорентина.

ЛАЦИО - ФИОРЕНТИНА 2:1

0:1 Рибери (25)
1:1 Имобиле (67, дузпа)
2:1 Алберто (82)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лацио: Стракоша, Патрик, Ачерби, Бастош, Ладзари, Милинкович-Савич, Пароло, Алберто, Джони, Имобиле, Кайседо;

Фиорентина: Драговски, Миленкович, Песея, Чечерини, Далберт, Кастровили, Бадел, Гезал, Лирола, Рибери, Кутроне.