НА "САН СИРО": Милан подчини Рома в края и гледа смело към Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Анте Ребич с пореден ключов гол за "росонерите" през тази година

Милан спечели дербито на 28-ия кръг на Серия А срещу Рома с 2:0. При домакинството си на "Сан Сиро", "росонерите" нанесоха удара си в края на мача и успяха да се доближат до зона "Лига Европа".

Срещата на „Сан Сиро“ започна активно за Милан, но „росонерите“ не успяваха да създадат опасности пред Миранте.

В 20-та минута дойде първото интересно положение, но удар на Джеко мина над вратата. Седем минути по-късно Бонавентура бе изведен добре от Ребич, но той също бе неточен.

В самия край на полувремето домакините отново взеха инициативата, като 39-та Чалханоглу направи голям пропуск с глава на около метър пред опразнената врата, а в 45-та отново негов удар беше спасен.

След почивката Пиоли направи двойна смяна в отбора си, пускайки Салемакерс и Пакета в игра. Това раздвижи сериозно играта на „росонерите“ и в рамките на една минута между 66-та и 67-та минута Чалханоглу и Пакета отправиха опасни изстрели.

В 73-та отново бразилецът беше близо до гола, но стреля неточно от дъгата на наказателното поле. Така се стигна до 76-та минута. Тогава Запакоста върна неразчетено топка назад, Ребич я отне и пусна към Пакета.

Бразилецът намери Салемакерс в наказателното поле, Кеси отправи удар от воле, който Миранте, спаси, но даде право в краката на Ребич. Хърватинът стреля мощно, но право в гредата. За негов късмет кълбото се върна в него и от втория път той бе безкопромисен.

В 88-та Тео Ернандес проби отлично отляво, топката стигна отново до него в наказателното поле и Смолинг събори бека на „росонерите“, което донесе дузпа за тях. Зад топката застана Чалханоглу.

Макар Миранте да уволи ъгъла, турчинът беше безкомпромисен и отбеляза за крайното 2:0.

Така Милан събра 42 точки на седмото място, колкото има и шестият Наполи. Рома пък остава пети с 48 точки и се отдалечи от зона "Шампионска лига".

Стартови състави:

Милан: Донарума, Конти, Кяер, Романьоли, Ернандес, Кеси, Бенасер, Кастиехо, Бонавентура, Чалханоглу, Ребич

Рома: Миранте, Запакоста, Манчини, Смолинг, Спинацола, Кристанте, Верету, Клуйверт, Пелегрини, Мхитарян, Джеко

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини