КЪСНА ДРАМА В ПАРМА: Интер оцеля след обрат! (ВИДЕО)

Де Врай и Бастиони донесоха успеха на гостите, реферът изгони двама

Интер се добра до успех с 2:1 при гостуването си на Парма след късна драма в мача между двата състава от 28-ия кръг на Серия "А". По този начин шансовете на "нерадзурите" за титла този сезон на практика остават. Те изостават на осем точки от лидера Ювентус, а до края на сезона има да се изиграят още десет кръга.

Жервиньо даде ранен аванс на домакините. След почивката Итер остана с човек по-малко преди Стефан де Врай и Алесандро Бастиони да донесат ценния успех за тима на Кристиан Стелини. Парма също доигра мача в намален състав. Между двете попадения на "нерадзурите" червен картон получи Юрай Кучка.

Парма можеше можеше да открие резултата в 13-ата минута, когато Жервиньо получи брилянтно подаване, но ударът му мина встрани от вратата. Две по-късно котдивоарецът се реваншира. Жервиньо направи страхотен пробив в наказателното поле преодоля Самир Ханданович с неспасяем удар в долния десен ъгъл откри резултата.

В 20-ата минути гостите имаха претенции за дузпа срещу Диего Годин, но дори след намесата на ВАР съдията Фабио Мореска не посочи бялата точка.  До края на първата част двата отбора така и не успяваха да създадат повече голови положения.

В началото на втората част Лаутаро Мартинес профука страхотна възможност, след като ударът му премина покрай от дясната греда. В 59-ата минута Жервиньо също пропусна. Десет минути по-късно Томазо Берни получи директен червен картон.

В 84-ата Интер все пак изравни.  След изпълнение на корнер, Лаутаро Мартинес засече с глава и Стефан де Врай отклони топката във вратата за 1:1! Секунди по-късно Юрай Кучка беше изгонен от игра за обида срещу съдията.

Обратът стана факт в 87-ата минута. Моузес със страхотно отиграване финтира защитата на Парма, центрира във вратарското поле, където друга резерва – Алесандро Бастони, стори най-лесното и с глава от непосредствена близост донесе победата за Интер!