Левски обяви програмата до мача със Славия и поздрави легенда

Бисер Михайлов навършва 77 години днес

Програмата на представителния отбор на Левски до срещата със Славия е следната:

1 юли, сряда - 11:00 часа: тренировка (открита за представителите на медиите в първите 20 минути);

2 юли, четвъртък - 11:00 часа: тренировка (открита за представителите на медиите в първите 20 минути);

3 юли, петък - 11:00 часа: тренировка (открита за представителите на медиите в първите 20 минути);

4 юли, събота - 18:00 часа: Левски - Славия - стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов".

Междувременно днес легендарният вратар на „Левски“ и националния отбор на България Бисер Михайлов навършва 77 години.

За „сините“ играе от 1961 до 1975г. Има 226 мача в "А" група, 43 мача за купата на страната, 67 международни и над 50 други срещи.

Четирикратен шампион на България (1965, 1968, 1970 и 1974) и трикратен носител на Купата на Съветската армия (1967, 1970 и 1971). Има 5 мача за "А" националния отбор (1967-1973) и 2 мача за "Б" националния отбор.

За „Левски“ има 16 мача в евротурнирите (4 за КЕШ, 8 за КНК и 4 за купата на УЕФА). Вратар с отличен рефлекс и самоотвержена игра.

Бисер е един от първите вратари, които изпълняват дузпи. Силата му обаче е предимно в ловенето на дузпите.

Особено запомнящи се са 2 мача за купата на България, в които „Левски“ отстранява ЦСКА след изпълнения на 11-метрови наказателни удари.

И двата пъти главният виновник е Бисер Михайлов, който отразява удари на "червените".

При единия дори лови топката след шут на славния полузащитник на "армейците" Аспарух Никодимов, който рядко бърка от бялата точка.

ПФК „Левски“ пожелава на Бисер Михайлов крепко здраве, дълголетие и много бъдещи щастливи мигове с любимия отбор.