СЛЕД НОВ ОБРАТ: Лацио продължава да преследва Юве (ВИДЕО+СНИМКИ)

Римските „орли“ стигнаха до успех с 2:1 и при визитата си на Торино, Имобиле се превърна от грешник в герой

Лацио продължава да мечтае за титлата в Италия. Римските „орли“ се доближиха само на точка от лидера Ювентус, след като постигнаха втори пореден обрат в Серия „А“ за едва три дни.

Гостите изостанаха рано в резултата, след като Чиро Имобиле игра с ръка в собственото наказателно поле, а Андреа Белоти успя да вкара от отсъдената дузпа.

До края на полувремето Лацио така и не успя да изравни след няколко пропуска на Имобиле и отменен гол на Франческо Ачерби заради засада.

В началото на втората част "орлите" стигнаха до изравнително попадение чрез голмайстора си Имобиле, който бе изведен в коридор в наказателното поле и прати топката в далечния ъгъл.

В 73-тата минута Марко Пароло нанесе удар от границата на наказателното поле, за да изведе отбора си до пълен обрат в мача.

С победата Лацио временно се доближи на само една точка от лидера в подреждането Ювентус, който по-късно днес гостува на Дженоа. Торино пък остава на 14-та позиция с 31 пункта - с шест точки над зоната на изпадащите.