ОБЗОР: Милан измъкна точка от СПАЛ, Интер попиля Бреша

Резултати от двубоите в Серия "А"

Днес се изиграха шест двубоя от 29-ия кръг в Серия „А“.

В 20:30 Интер разби с 6:0 последния в класирането Бреша. „Нерадзурите“ поведоха още в 5-ата минута след попадение на Ашли Йънг. Четвърт час по-късно Алексис Санчес удвои от дузпа, а в последната минута от редовното време Дамброзио покачи на 3:0. След почивката домакинте вкараха още три гола. Головата фиеста продължи в 52-ата с попадение на Галиардини. В 83-ата и Ериксен записа името си сред голмайсторите, а Кандрева оформи крайния резултат в 88-ата.

Интер е трети в класирането с 64 точки, на четири от Лацио и на осем от лидера Ювентус. Бреша остава на дъното с 18.

По същото време Болоня и Каляри направиха 1:1. Муса Бароу даде аванс на домакинте в добавеното време на първата част, а секудни след подновяването на играта Симеоне изравни за Каляри.

В 22:45 се изиграха още четири срещи. СПАЛ изпусна аванс от два гола и взе само точка от гостуващия Милан. Валоти бе точен за домакините в 13-ата, а Флокари удвои в 30-ата минута. В края на полувремето Далесандрио от тима на СПАЛ бе изгонен.

Рафаел Леао намали изоставането на „росонерите“ в 79-ата, а в добавеното време Викари си отбеляза автогол. Тимът на Луджи ди Биаджо е 19-и с 19 точки в актива си, Милан остава на седмата позиция с 43 точки.

Фиорентина допусна шокираща загуба с 1:3 от гостуващия Сасуоло. Дефрел отбеляза на два пъти преди почивката, Мюлдюр направи разликата недостижима, а в последната минута резервата Кутроне отсрами „виолетовите“.

Верона спечели трудно с 3:2 на собствен терен срещу гостуващия Парма. Кулушевски даде аванс на гостите в 14-ата, но Ди Кармине изравни от дузпа в добавеното време. Обратът стана пълен в 54-ата, когато Закани покачи на 2:1. Галиоло върна равенството след десет минути, но Песина донесе трите точки за Верона в 81-ата.

Сампдория се поздрави с победа с 2:1 като гост на Лече, като и двата тима се борят за елитния си статус в Италия. И трите попадения в мача паднаха след изпълнения на дузпи. Рамирес отбеляза от бялата точка в 40-ата, но Манкосу от Лече изравни в 50-ата. Отново Рамирес изпълни точно 11-метров наказателен удар четвърт час преди края на двубоя и подпечата успеха на Сампдория. Лече остава на 18-ото място с 25 точки, на една под Дженоа. Сампдория вече има 29 в актива си.