В ТЪРНОВО: Етър си свърши работата, чака помощ от Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тонислав Йорданов донесе успеха на домакините

Етър си свърши работата - спечели с 1:0 у дома срещу Витоша в мач от група "А" на втората осмица. За да финишира втори и да играе в баражите за 7-ото място обаче тимът се надява и на помощ от Черно море. Момчетата на Илиан Илиев гостуват на Царско село и само при успех ще ударят рамо на търновци. В противен случай втората позиция ще е за "царете", а Етър ще играе за разпределение на местата между 11-о и 13-о. За Витоша това беше последен мач в елита. Отборът изпада директно.

Тонислав Йорданов отбеляза попадение за успеха на "виолетовите" срещу Витоша. Той се разписа още в 6-ата минута. Нападателят реши да стреля директно от пряк свободен удар. Яни Пехливанов посегна, което донякъде заблуди вратаря Николай Кръстев и топката се оплете в мрежата му.

Пет след това Милчо Ангелов влезе в наказателното поле на Витоша и пробва изстрел по диагонала, но в аут. В 17-ата шут на Никола Колев профуча покрай дясната греда на Николай Кръстев.

Първият удар към вратата на Етър дойде в 23-ата минута. Отправи го капитанът на бистричани Четин Садула, но топката мина високо над вратата на Христо Иванов. Минута след това Христо Иванов пробва изстрел от воле извън наказателното поле. Изпълнението му обаче беше доста слабо.

В 27-ата минута Тонислав Йорданов  успя да се справи с Богомил Дяков и отправи удар, при който топката профуча покрай лявата греда на вратаря на Витоша. В 38-ата минута беше извършена принудителна смяна. Здравко Илиев напусна с контузия, а на негово място се появи Кольо Станев.

В 43-ата минута домакините можеха да стигнат до второ попадение. Отбита топка стигна до Станев, който опита удар от воле и топката премина много опасно над вратата на Кръстев.

Две минути след началото на втората част Атанас Кабов пробва удар от далечна дистанция, но бе доста неточен. В 51-ата минута бе извършена втора принудителна промяна за „болярите“. Педро Лагоа влезе на мястото на контузилия се Божидар Кацаров.

В 83-ата минута Никола Колев получи удобна топка в наказателното поле, но халфът стреля много далеч от целта. В 89-ата пък добро спасяване на вратаря на Етър попречи на Запро Динев да изравни.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 11. Антон Огнянов, 44. Божидар Кацаров, 24. Георги Купенов, 84. Здравко Илиев, 14. Иван Скерлев, 7. Милчо Ангелов, 22. Никола Колев, 19. Тонислав Йорданов, 10. Флорент Боджадж, 20. Яни Пехливанов

ВИТОША: 12. Николай Кръстев, 2. Марио Дилчовски, 5. Венцислав Бонев, 7. Кристиян Кочилов, 10. Георги Амзин, 11. Даниел Кутев, 14. Четин Садула, 19. Илия Димитров, 22. Богомил Дяков, 88. Атанас Кабов, 96. Христо Иванов