"МОРСКИ" ШАМАР ЗА СТОЙНЕ И ЛЮБО! Царско село отива в ада на битката за оцеляване (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море игра феърплей, подари разгром на Илиан Илиев за рождения ден, синът му с два гола в София

Новакът Царско село ще трябва да продължи борбата за мястото си в елита, тъй като загуби от Черно море с 1:4 в последния мач от група А на втората осмица в efbet Лига.

„Моряците“ отдавна си бяха осигурили първото място в класирането на потока, но играха феърплей и с успеха си гарантираха оцеляване на Етър в елита, а освен това поздравиха подобаващо своя треньор Илиан Илиев за рождения ден.

Нещо повече, синът на треньора Илиан Илиев-младши, му подари две попадения още в началото.

В заключителните минути обаче резервата Мирослав Енчев бе изгонен с червен картон, а Исмаил Иса пропусна дузпа.

Последният все пак се реваншира малко преди края, за да оформи крайното 4:1, след като преди това Матиас Курьор вкара за 3:1.

Почетното попадение на „царете“ бе дело на Георги Минчев, който се разписа преди почивката от дузпа.

Гостите започнаха по-добре срещата и още в първата минута Ивайло Иванов трябваше да се намесва решително след пробив и опасно центриране отдясно. Защитникът на Царско село обаче бе на точното място и изчисти.

В петата минута Илиан Илиев бе изведен сам срещу вратаря и елегантно го преодоля с техничен удар, за да открие – 0:1.

В 19-ата минута, след добра атака по фланга, последва остро центриране, с което вратарят на домакините не се справи добре, а дебнещият наблизо Илиан Илиев с лекота удвои аванса на „моряците“.

След второто попадение Царско село опита да отговори и Кордейро отправи коварен изстрел по диагонала, ала вратарят на Черно море спаси.

В 34-ата минута Дилан Бахамбула центрира към далечната греда, където Андерсон Кордейро свали с глава към Георги Минчев. Капитанът на домакините спря на гърди и бе съборен от този на гостите Даниел Димов в наказателното поле, така че Царско село получи дузпа.

Потърпевшият Минчев застана зад топката и майсторски я прати в мрежата на Митрович, за да намали резултата – 1:2.

Попадението бе първо за 25-годишния нападател от месец септември насам и общо трето в елита за него през настоящата кампания.

То даде надежда на новаците, които се оттеглиха на почивка с гол пасив, а по време на паузата треньорът им Любослав Пенев направи една промяна в състава.

Още в началото на второто полувреме обаче Черно море можеше да вкара трети гол. Патрик Андраде показа техника пред пеналта и стреля силно от дъгата, ала Пласид отрази.

Не след дълго Курьор вкара гол, който бе отменен заради нарушение в атака на Даниел Димов при единоборство във въздуха с Мирослав Будинов.

В 60-ата минута Курьор все пак успя да реализира, след като Димов свали топката с глава, а той я прати в мрежата.

В 67-ата минута Мартин Кавдански засече с глава след корнер, но топката среща първо страничната, а след това и напречната греда, но не влезе във вратата.

Отговорът на Черно море не закъсня и само пет минути по-късно „моряците“ също нацелиха гредата след силен удар в сглобката от Исмаил Иса, който беше изведен чудесно от Курьор.

Междувременно на терена се появи Мирослав Енчев, който остана на терена само няколко минути, защото в 75-ата получи директен червен картон след нарушение като последен в отбрана.

Въпреки това, едва четири минути след това Курьор имаше нова отлична възможност да се разпише, ала стреля отблизо право в тялото на Пласид и стражът боксира.

Секунди след това обаче Хулио Родригес събори в пеналта точно Курьор и Черно море също получи дузпа. Исмаил Иса опита да вкара в четвърти пореден двубой, но Пласид съумя да спаси изпълнението му от бялата точка в 82-ата минута.

В 88-ата Иса се реабилитира за пропуснатата дузпа и все пак успя да се разпише, за да оформи крайния резултат – 1:4.

След него Черно море и Етър ще играят за местата от седмо до десето и ще участват в плейофите, докато Царско село ще играе баражи, за да остане в елита.

Царско село – Черно море 1:4
0:1 Илиан Илиев 5
0:2 Илиан Илиев 19
1:2 Георги Минчев 35, дузпа
1:3 Матиас Курьор 60
1:4 Исмаил Иса 88

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 8. Уесли Ната, 10. Георги Минчев (к), 17. Реян Даскалов, 20. Ивайло Иванов, 21. Румен Гьонов, 22. Дилан Бахамбула, 44. Хулио Родригес, 91. Мирослав Будинов, 93. Андерсон Кордейро;