ШОК В РИМ: Рома загуби от поглед Шампионска лига след изненадваща загуба (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Вълците“ играха повече от час с човек по-малко и паднаха от Удине с 0:2

Рома допусна втора поредна загуба с 0:2 в италианската Серия А.

След като в неделя „вълците“ паднаха от Милан в Милано, сега отстъпиха със същия резултат и пред Удинезе у дома в среща от 29-ия кръг.

Гостите пристигнаха в Рим, намирайки се в серия от 10 срещи без успех, но съумяха да го постигнат с попадения преди и след почивката.

Домакините пък играха с човек по-малко повече от час, защото в 29-ата минута Диего Пероти получи директен червен картон.

Преди това Кевин Ласана откри още в 12-ата минута, а в 78-ата резервата Илия Несторовски оформи крайното 2:0.

И двете асистенции в срещата бяха дело на Родриго де Паул.

След успеха Удине събра 31 точки и вече е на 6 от опасната зона, докато Рома остана с 48 в своя актив и изостава с 12 от зона Шампионска лига.